Hírek
2024. Június 13. 07:16, csütörtök | Helyi
Van egy hely, ahol tényleg számított volna egyetlen voks is – új szavazás lesz
Rábaszentmihályon 120 napon belül újra szavaznak az emberek, mert a két, első helyen végző polgármesterjelöltre pontosan ugyanannyi szavazatot adtak le.
Horváth Gábor jelenlegi polgármester és kihívója, Németh Balázs egyaránt 104 voksot kapott.
Ez azt jelentette egyébként, hogy a szavazók 35,86 százaléka voksolt a két első jelöltre, és mivel a faluban volt további két aspiráns a polgármesteri címre, így alakulhatott ki a szoros verseny.
Rábaszentmihályon független indulók pályáznak a polgármesteri címre. A képviselőjelölteknél hasonló probléma nem merült fel, nem volt szavazategyenlőség, de a verseny köztük is szoros volt, egy-két szavazat döntött.
A szabály ilyenkor az, hogy 120 napon belül új szavazást írnak ki a polgármesteri tisztségre. A Nemzeti Választási Iroda tájékoztatása szerint Magyarországon tizenhat településen alakult ki hasonló helyzet, vagyis szavazategyenlőség.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 14. 08:08, csütörtök | Helyi
Detektív Hétvége Győrben – interaktív szabadtéri nyomozójáték a város utcáin
Május 22-23-ig különleges krimikaland várja a nyomozás és logikai játékok rajongóit Győrben: a Rejtélyek Városa országos roadshow-jának részeként érkezik a Detektív Hétvége
2026. Május 14. 07:03, csütörtök | Helyi
Felújították a bicikliutat
Több mint 5 kilométer hosszan újították fel a Dunaszeget Ásványráróval összekötő kerékpárutat.
2026. Május 13. 08:25, szerda | Helyi
6 arany, 4 ezüst, 3 bronzérem a rangos nemzetközi mezőnyből
2026. Május 13. 08:05, szerda | Helyi
Megújult a nagybajcsi sportpálya öltözőépülete
Csaknem 13 millió forintból újult meg a nagybajcsi sportpálya öltözőjének épülete.
