Városlista
2025. december 8, hétfő - Mária

Hírek

2018. Szeptember 06. 10:18, csütörtök | Belföld

Vár a kifutó! -Ability Fashion a Hiltonban

Vár a kifutó! -Ability Fashion a Hiltonban

2018. augusztus 31-én a budavári Hilton Budapest szálloda és az Ability Fashion közös szervezésében rendezték meg a "Vár a kifutó!" II. részét.

Buday Gergely, a team vezetője, Szlovák Dironával közösen hozta létre 2012. április 12-én az Ability Fashion-t, melynek küldetése, hogy lehetősége biztosítson megváltozott munkaképességű lányoknak fiúknak, akik betekintés nyerjenek a fotózás, divat világába.
A Vár a kifutó! - II. Felvonás egy olyan rendezvény, amely képes meg-és bemutatni, hogy a testi, szervi és érzékszervi adottságoktól, állapotoktól függetlenül mindenkinek ott a helye a kifutón!

A napi kihívásokkal és/vagy akadályokkal küzdő lányok és fiúk különlegesek, színesek, csinosak, és szépek. Fontos, hogy erősítsük azt, ami pozitív, ami előnyös. Eltereljük arról a figyelmet, gondolatot, amiben gyengébbek vagyunk, vagy amiben hátrányban érezzük magunkat.
Az esemény fővédnöke Őexc. Wening Esthyprobo Indonéziai Köztársaság Magyaországi Nagykövete, műsorvezetője Győrfi Pál az OMSZ szóvivője volt.
Az este sztárfellépője Fábián Éva és Mujahid Zoltán. További fellépők Santiago Maciel és Dé Patrícia, ParaDance Company, Nagy Krisztián Attila, Mikiniki és a Csinibabák, Proksa Zoltán.
Az este folyamán kifutóra lépett, mint modell kisérő - többek között – Mujahid Zoltán, Sütő Enikő, Farkas Bertalan, Szabó László (Magyar Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke), Árvai Zoltán szállodaigazgató, Müller Péter Sziámi, Pintér Máté (Pintér Tibor a Nemzeti Lovas Színház igazgatójának kisfia).


A VIII. Magyar Világtalálkozó Szépségverseny két királynője Fehérvári Dóra és Steiger Nikoletta, illetve Szick Petra Dóra II. udvarhölgy, Zolyomi Ingrid Xénia döntős is kifutóra léptek Tóth Tamás paralimpiai bajnok, paralimpiai ezüst-és bronzérmes, Európa-bajnok úszó, Maricki Richárd és Fülöp Attila mindketten taekwondoo, para taekwondoo sportágban jeleskednek.


A teltházas esemény végén Buday Gergely és Árvai Zoltán az eseményt jelképező, megtestesítő kulccsal - mely kaput nyit a szívhez, lélekhez – zárták be a Vár a kifutó! - II. Felvonást, annak reményében, hogy jövőre a budavári luxus szállodában újra kinyithassák azt.

Forrás: Ability Fashion Team- sajtóanyag

Képek: Facebook/ Ability Fashion/ Magyar Paralimpiai Csapat; Fördős Gábor

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld

A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál

Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál

2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld

Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére

Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.

2025. December 06. 08:48, szombat | Belföld

Orbán Viktor szerint Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók győzelemre állnak

Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók pedig győzelemre állnak - jelentette ki a miniszterelnök pénteken Budapesten.

2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld

3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom