Városlista
2025. december 7, vasárnap - Ambrus

Hírek

2016. Július 09. 00:00, szombat | Helyi
Forrás: MTI-V

Várhatóan Soproni Egyetem lesz a Nyugat-magyarországi Egyetem új neve

Várhatóan Soproni Egyetem lesz a Nyugat-magyarországi Egyetem új neve

Várhatóan Soproni Egyetem néven működik tovább négy karral januártól a Nyugat-magyarországi Egyetem (NYME).

Palkovics László oktatásért felelős államtitkár július 1-jén Szombathelyen bejelentette, hogy az NYME-től az Eötvös Loránd Tudományegyetemhez (ELTE) kerülhet a Savaria Egyetemi Központ (SEK). Az új struktúráról ősszel tárgyal a Parlament - tájékoztatta a soproni székhelyű felsőoktatási intézmény szerdán az MTI-t.

Pénteken Palkovics László azt mondta, hogy a leendő Soproni Egyetem kiemelt státuszú felsőoktatási intézménnyé alakulhat, amelyhez teljesülnie kell bizonyos tudományos és működtetési feltételeknek - tájékoztattak. A célok elérése érdekében így januártól megújuló működési struktúrában folytatja a munkát az anyaintézmény, miután a következő hónapokban előkészítik a SEK kiválását és az ELTE-hez csatlakozását. A szerkezetváltozást mindkét intézmény szenátusa támogatta.
A közlemény szerint az államtitkár jelezte: a soproni egyetem értékeit mindenképpen meg kell őrizni. Az országosan egyedülálló, Európában is elismert erdőmérnöki és faipari tudományos központ kiemelkedő jelentőségű, így az állam mint fenntartó, a jövőben tovább támogatja és erősíti e tudományterületeket. A pedagógiai és gazdasági képzések szintén szerves részei az egyetemnek, mert regionális munkaerőpiaci igényeket szolgálnak ki.
A soproni karok jól teljesítettek az idei felvételi időszakban: több mint harminc százalékkal többen jelentkeztek oda, mint tavaly. Kitűnőek a karok pályázati eredményei is, a minősített oktatók aránya pedig eléri a nyolcvan-kilencven százalékot - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 07. 08:25, vasárnap | Helyi

50 éves az öthengeres motor – Legenda az Audi Hungáriától

2026-ban az Audi egy igazán különleges jubileumot ünnepel: az öthengeres motor 50. évfordulóját.

2025. December 07. 08:16, vasárnap | Helyi

Lassulni tanítanak a „kacifántosok”

December 3-án tartották a fogyatékossággal élők világnapját.

2025. December 07. 07:08, vasárnap | Helyi

Háztűzhöz, vadgázoláshoz és ütközéshez vonultak a tűzoltók

Több tűzeset is történt a múlt héten megyeszerte, szerencsére a lángokat még azelőtt eloltották, hogy valakit nagy baj ért volna, de Páliban – ahogy sajnos egy teljes ház égett – füstmérgezéssel szállítottak kórházba egy lakót.

2025. December 06. 08:30, szombat | Helyi

Íme a győri advent

A győri önkormányzat hivatalos oldalán összegyűjtötték, hogy mikor várják a vásárlókat az adventi kézműves vásár faházai a Széchenyi téren.