Városlista
2026. január 13, kedd - Veronika

Hírek

2014. Június 18. 09:25, szerda | Helyi
Forrás: MTI

Várpalotai robbanás - Megműtötték a a győri kórházba vitt fiúkat

Várpalotai robbanás - Megműtötték a a győri kórházba vitt fiúkat

Megműtötték a várpalotai robbanás két sérültjét Győrben, a fiúk már nincsenek közvetlen életveszélyben - közölte az intézmény orvosigazgatója szerda reggel az MTI-vel.

Oláh Attila azt mondta: a koponyasérülés miatt valószínűleg nem kell már operálni a két fiút, de további beavatkozásokra lehet szükségük, mivel végtagjaik "tele vannak repeszekkel, szilánkokkal".

Józsa Zoltán, a Veszprém Megyei Csolnoky Ferenc Kórház traumatológiai osztályának főorvosa kedden arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a röntgenvizsgálat repeszdarabokat mutatott ki a két fiú koponyaüregében, harmadik társuknak a térdízületébe fúródtak repeszdarabok, negyedik társuk pedig szilánkoktól sérült meg.

Csépányi-Barczi Petra, a Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője elmondta, hogy egy családi ház udvarán robbant fel a robbanótest, és a sérültek 14 évesek.A Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense, Gaál Csaba annyit közölt, hogy a robbanás oka egyelőre ismeretlen, a körülményeket a Készenléti Rendőrség Tűzszerész Szolgálata bevonásával vizsgálják.

Talabér Márta (Fidesz-KDNP), a település polgármestere az MTI-nek azt mondta: tudomása szerint a gyerekek a robbanótestet a Vörösmarty utcai családi ház udvarán találták. Az M1 Híradó tudósítása szerint az egyik fiú testvére és nagyapja korábban hasonló körülmények között, egy robbanásban életét vesztette.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 13. 08:27, kedd | Helyi

Rászoruló diákoknak gyűjtöttek a „belvárosi angyalok”

Több mint 4 millió forintot gyűjtöttek rászoruló diákoknak a győri „belvárosi angyalok”.

2026. Január 13. 08:11, kedd | Helyi

HERO Díj – megkezdődött a bírálat és a közönségszavazás

Lezárult a Társadalmi Vállalkozások Országos Szövetsége (TAVOSZ) által meghirdetett HERO Díj pályázati időszaka.

2026. Január 13. 07:04, kedd | Helyi

Cipőt, kabátot, takarót kér a rászoruló emberek számára a Magyar Máltai Szeretetszolgálat

A rendkívüli hidegben a tervezettnél gyorsabban fogynak a hajléktalanellátásban gyakran pótlásra szoruló ruhaneműk,

2026. Január 12. 08:23, hétfő | Helyi

Új kihívást keres a húszéves csúcstartó, a győri SZEnergy

Új kihívások előtt áll a 20 éves SZEnergy, a Széchenyi-egyetem csapata, ezúttal prototípus kategóriában is indul. Az egyetem visszaemlékezett a felfelé ívelő sikertörténetre és beszámolt az energiahatékony járművek aktuális kérdés