Hírek
2012. Február 06. 16:30, hétfő |
Helyi
Forrás: Oxygen Media
Vasilescu raktárban őrzött gyűjteménye lesz látható a Magyar Ispitában
A Vasilescu-gyűjtemény raktárban őrzött alkotásaiból nyílik kiállítás február 15-én Győrben, a Magyar Ispitában.
A kiállítás felvonultatja Ország Lili több művét. Miként az állandó kiállításból, úgy a most készülő időszaki bemutatóból sem hiányozhatnak festményei, hiszen ezek a kollekció törzsanyagát alkotják. A tárlat az európai iskola alkotóira fókuszál, így mások mellett bemutatják Bálint Endre és Gyarmathy Tihamér munkáit, és az érdeklődők elé tárják a kollekciót meghatározó geometrikus művészet képviselőinek alkotásait, köztük Nádler István és Hencze Tamás műveit.
Vasilescu János (képen) a 20. századi magyar képzőművészetet reprezentáló kollekciót hozott létre több évtizedes munkával. A gyűjteményben remekművek sokasága található, a már említett alkotókon kívül Schaár Erzsébettől, Korniss Dezsőtől, Deim Páltól, továbbá Anna Margittól, Keserü Ilonától, Kondor Bélától vagy Moholy-Nagy Lászlótól. A gyűjteményt 2004-ben adományozta Győr városának, így megvalósult a vágya, hogy a kollekció egyben maradjon, egysége megőrződjön. A Vasilescu-gyűjtemény állandó kiállítása a felújított volt zsinagógában látható Győrött. Az állandó tárlatból kimaradt alkotások megismerésére időszaki kiállításokat rendez a múzeum. A műgyűjtő - aki díszpolgári címet kapott Győr városától - 2006-ban, 84 éves korában hunyt el - írja az o2gyor.hu.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi
Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!
A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.
2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi
Három alpolgármestere van már Pintér Bencének
Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.
2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi
Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között
Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.
2026. Június 25. 08:23, csütörtök | Helyi
Labdarúgó NB I – Angyalföldön kezd a bajnok ETO
A bajnok ETO az élvonalba visszajutott Vasas otthonában kezdi a labdarúgó OTP Bank Liga 2026-27-es idényét.
