Városlista
2026. január 11, vasárnap - Ágota

Hírek

2013. Június 05. 09:00, szerda | Helyi
Forrás: infoGyőr

Vastag Csaba az SzFeszten!

Vastag Csaba az SzFeszten!

Vastag Csaba is fellép az SzFeszt 2013-on a győri ETO Parkban.

Vastag Csaba (Budapest, 1982. február 11.) magyar énekes. A Popdaráló és az X-faktor című műsor révén vált ismertté, de már előtte is tevékenykedett színházi darabokban, musicalekben.

Vastag Csaba Budapesten született, de családjával Veszprémben élt. Két öccse van: Balázs és Tamás.
Az iskolában versmondó versenyeket nyert a beszédhibája, vagyis a hadarása ellenére is.

Hét évet töltött a veszprémi Petőfi Színházban, ahová táncosként került be. Tizenegy éves korában már akrobatikus rock and rollt táncolt, később pedig rock zenekarok énekese lett.

Több európai országban megfordult különböző turnék alkalmával. 2000-ben érettségizett a veszprémi Ipari Szakközépiskola és Gimnáziumban. Jelenleg a veszprémi Pannon Egyetem hallgatója.

Kezdetben az énektanulás ellen volt, mert szerinte a legőszintébb éneklés az egyénből fakad, de végül elment egy szakemberhez, Kővári Judithoz, aki hangképzést tanított neki.

A 2008-as év magyar zenész TOP 100-ban a negyedik helyezést érte el. Ő volt 2008 legnépszerűbb musicalénekese.

Munkái

2001 júniusában bemutatták a Hair című musicalt, amelyben ő volt Aquarius megtestesítője. A darab főszereplője Mészáros Árpád Zsolt volt, akivel Csaba akkor barátságot kötött. E barátság révén ismerkedett meg a musical világával. Számos rendezvényen léptek fel együtt. Állandó fellépője lett a MÁZS-világ majd a MÁZSképp énekelek koncertsorozatokban. Szerepelt a Barátok köztben is, ahol Ökrös Jenőt alakította. Közel két évig volt oszlopos tagja a rapszínház társulatának, akikkel 2006 júniusában bemutatták a Rap City című drogprevenciós darabot, melynek egyik főszereplője volt. A TV2-n futott Popdaráló című műsor egyik vokalistája volt. Réthy Zsazsával közösen énekelt a Black Eyed Peaszel. A feladatra a Hooligans választotta ki őket. 2010-ben öccsével, Tamással indult az X-faktor nevű tehetségkutató műsorban, ahol bekerült a legjobb három közé. 2010. december 4-én testvérével kellett párbajoznia. A végső döntést Ifj. Malek Miklós hozta meg, és testvére búcsúzott. A műsor fináléjában 2010. december 19- én Takács Nikolasszal szemben ő nyerte meg a versenyt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 11. 08:16, vasárnap | Helyi

A hideg idő veszélyeire hívják fel az állatartók figyelmet

Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet – hívta fel a figyelmet az Orpheus Állatvédő Egyesület, amely ajánlásokat is tett az állattartóknak.

2026. Január 11. 08:09, vasárnap | Helyi

Csak óvatosan az utakon

Elszoktak a közlekedők a havazástól.

2026. Január 11. 07:11, vasárnap | Helyi

Győriek is lehetnek az év sportolói

Győrieket is találunk a Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ) által 68. alkalommal kiírt Év sportolója szavazás három esélyese között.

2026. Január 10. 08:21, szombat | Helyi

Ez lesz a Fehér Miklós Emlékgála programja

A Fehér Miklós Emlékgálát 2026. január 11-én, 10 órától rendezik meg a Magvassy Mihály Városi Sportcsarnokban. A belépés egész nap díjtalan.