Hírek
2014. Június 14. 20:53, szombat |
Sport
Forrás: MTI
Vb-2014 - Kolumbia simán nyert Görögország ellen
A kolumbiai válogatott 3-0-s győzelmet aratott a szeptembertől a magyarokkal azonos Európa-bajnoki selejtezőcsoportban szereplő görögök felett a brazíliai labdarúgó-világbajnokság C csoportjának első mérkőzésén.
A dél-amerikaiak Pablo Armero révén már az 5. percben vezetést szereztek, majd Teofilo Gutierrez az 58. percben gyakorlatilag eldöntötte a találkozót. A végeredményt aztán James Rodriguez állította be a 93. percben.
Kolumbia csütörtökön Elefántcsontparttal, míg Görögország Japánnal találkozik a második fordulóban.
C csoport, 1. forduló:
Kolumbia-Görögország 3-0 (1-0)
------------------------------
Belo Horizonte, Mineirao Stadion, 58 000 néző, v.: Mark W. Geiger (amerikai)
gólszerzők: Armero (5.), Gutierrez (58.), Rodriguez (93.)
sárga lap: C. Sanchez (26.), illetve Papasztatopulosz (52.), Szalpingidisz (55.)
Kolumbia:
---------
David Ospina - Juan Zuniga, Cristian Zapata, Mario Yepes, Pablo Armero (Pablo Armero, 74.) - Carlos Sanchez, Abel Aguilar (Alexander Mejía, 68.) - Juan Cuadrado, James Rodriguez, Victor Ibarbo - Teofilo Gutierrez (Jackson Martinez, 76.)
Görögország:
------------
Oresztisz Karnezisz - Vaszilisz Toroszidisz, Szokratisz Papasztatopulosz, Kosztasz Manolasz, Jose Holebasz - Dimitrisz Szalpingidisz (Joannisz Fetfacidisz, 57.), Konsztantinosz Kacuranisz, Jannisz Maniatisz, Panajotisz Kone (Jorgosz Karagunisz, 78.) - Jorgosz Szamarasz, Teofanisz Gekasz (Konsztantinosz Mitroglu, 64.)
I. félidő:
----------
5. perc: Cuadrado gurított középre a jobb oldalról, az első embernek még nem volt pontos a passz, de a jó ütemben érkező Armero 12 méterről tisztán lőhetett, a jobb alsó sarokba tartó labda pedig - bár lelassult egy görög védőn - a hálóban kötött ki (1-0).
II. félidő:
-----------
58. perc: Jobb oldali szöglet után a rövid oldalon Aguilar lábán csúszott meg a labda, amely így Gutiérrezhez pattant, aki belsővel, közelről a kapuba passzolt (2-0).
93. perc: A kolumbiaiak teljesen kipasszolták a görög védelmet a 16-os vonalon, az akció végén Cuadrado sarokkal továbbított Rodriguezhez, aki 14 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (3-0).
Kolumbia az első pillanattól kezdve támadólag lépett fel, a görögök pedig kifejezetten visszafogottan kezdték a meccset, szinte csak idő kérdése volt, mikor születik az első dél-amerikai gól, amelyre végül alig öt percet kellett várni. Ezt követően viszont José Pékerman együttese azonnal visszaállt és hagyta, hogy európai riválisa próbálkozzon, amely azonban körülményesen és lassan szőtte támadásait, így alig akadt lehetősége.
A második félidő még kevesebb izgalmat tartogatott: a kolumbiaiak biztosan őrizték minimális előnyüket, nem törekedtek újabb gólszerzésre, a görögök pedig továbbra is pontatlanul futballoztak, így a kapuk szinte egyáltalán nem forogtak veszélyben. A dél-amerikaiak viszont így is eredményesek tudtak lenni egy szögletet követően. A magyarok Eb-selejtezős ellenfele ekkor öt percig mindent megpróbált a szépítés érdekében, de csak a keresztlécet találta el egy ízben, utána már beletörődötten játszott. A hosszabbításban aztán Kolumbia a kegyelemdöfést is bevitte egy újabb góllal.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 16. 15:00, szombat | Sport
Premier League - Kikapott Birminghamben, még nem BL-résztvevő a Liverpool
A Liverpool simán kikapott az Aston Villa otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 37., utolsó előtti fordulójának pénteki nyitómeccsén, így még nem tudta bebiztosítani szereplését a Bajnokok Ligája következő idényében.
2026. Május 14. 15:00, csütörtök | Sport
Bajnokok Ligája - Az RTL megszerezte a teljes jogcsomagot 2027-től
Vidus Gabriella, az RTL Magyarország vezérigazgatója bejelentette, hogy a csatorna a 2027/28-as idénytől kezdve megszerezte a labdarúgó Bajnokok Ligája teljes jogcsomagját.
2026. Május 11. 08:00, hétfő | Sport
Labdarúgó NB II - Nyert a Honvéd a rangadón, nincs még bajnok
2026. Május 10. 08:39, vasárnap | Sport
MOL Magyar Kupa - A Ferencváros hosszabbításban vívta ki a 25. diadalát
A Ferencváros hosszabbításban 1-0-ra legyőzte a Zalaegerszeget a MOL Magyar Kupa szombati döntőjében, így a következő szezonban legalább az Európa-liga selejtezőjében indulhat.
