Hírek
2018. Május 03. 14:27, csütörtök | Bulvár
VÉGE! Kulka János befejezte
Kulka János egyik kollégája árulta el a Borsnak, hogy a színész úgy döntött, nem hosszabbít szerződést a Katona József Színházzal.
Ennek az oka, elmondása szerint egyszerű: még mindig nem tud gond nélkül, a tőle megszokott minőségben beszélni, a szerepekhez nélkülözhetetlen koreográfiát megtanulni.
Kulka Jánosnak 2016 áprilisában volt egy komoly stroke-ja, és a színész azóta is lábadozik, gyógytornásszal, logopédussal készül a visszatérésre, de úgy tűnik, hiába a hosszú küzdelem, döntött. Nem hosszabbít szerződést a Katona József Színházzal.
A Borssal az információt egy neve elhallgatását kérő kollégája osztotta meg, aki azt mondta, „az okokat szerintem nem kell keresni, János világéletében maximalista volt magával és a környezetével szemben is. A próbákon száztíz százalékon teljesített,
a színpad számára szentély, ahova kizárólag összeszedetten, átszellemülten szabad belépni.
A betegsége pont abban akadályozza, amire törekedett művészileg, nevezetesen, hogy a lehető legtökéletesebb alakítást nyújtsa. Mi, kollégái tudjuk, hogy János erős, mint egy szikla, és sosem adja fel. A visszavonulása talán annak a következménye, hogy akkor lesz hajlandó megint előbújni az önkéntes száműzetésből, amikor képes lesz a régi, magától elvárt színvonalat produkálni. Mi ennek drukkolunk. A hazai színjátszásnak szüksége van egy ilyen kvalitású művészre, mint ő.”
A Bors azt az információt közölte, hogy Kulka Jánosnak lesz lehetősége a színpadon kívüli szereplésre. Mozifilmekben például utószinkronnal elrejthető az a beszédhiba, amely visszamaradthatott a stroke-ból. Kulka János 2013 óta tagja a Katona József Színháznak, és pályafutása alatt több mint hatvan darabban játszott: volt Hamlet, Mephisto, Lear király és Ványa bácsi is. Eddigi munkásságát a legmagasabb szakmai és állami kitüntetésekkel ismerték el. Jászai Mari-díj, Kossuth-díj, kiváló és érdemes művész. Kulka János a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja.
Forrás: origo.hu
Kép: MTI/Szigetváry Zsolt - Kulka János Antonio Salieri szerepében Peter Shaffer Amadeus című színművének próbáján a Belvárosi Színházban 2014-ben
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 16. 08:00, csütörtök | Bulvár
Elhunyt Szántó Imre ökölvívóedző, korábbi magyar szövetségi kapitány
Nyolcvankét éves korában, hosszú betegség után elhunyt Szántó Imre ökölvívó mesteredző, korábbi szövetségi kapitány, a mindmáig utolsó magyar olimpiai bokszarany, Kovács István atlantai sikerének kovácsa.
2026. Július 13. 12:00, hétfő | Bulvár
Elhunyt Szolnoki Péter énekes, dalszerző
Elhunyt Szolnoki Péter énekes, dalszerző, a Bon-Bon együttes társalapítója - közölte a zenekar vasárnap a közösségi oldalán.
2026. Július 10. 09:00, péntek | Bulvár
Elhunyt Bonnie Tyler walesi énekesnő
Elhunyt Bonnie Tyler világhírű walesi énekesnő. A Total Eclipse of the Heart, a Holding Out for a Hero vagy az It\'s a Heartache című slágerek előadója 75 éves korában, szerdán halt meg egy portugáliai kórházban
2026. Július 09. 15:00, csütörtök | Bulvár
Jövőre Esztergomba költözik az EFOTT
Jövőre Esztergomba költözik az Egyetemisták és Főiskolások Országos Turisztikai Találkozója (EFOTT), a szerdán megkezdődött és vasárnapig tartó jubileumi 50. fesztivál az utolsó, amelyet a Velencei-tó partján tartanak.
