Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2012. Május 14. 12:35, hétfő | Helyi
Forrás: gyor.hu

Öveges József Fizikaverseny: Országos döntő Győrben

Öveges József Fizikaverseny: Országos döntő Győrben

2012. május 18-20-között rendezik városunkban a verseny országos döntőjét...

Az Eötvös Loránd Fizikai Társulat Általános Iskolai Oktatási Szakcsoportja huszonkettedik alkalommal rendezi meg az Öveges Józsefről elnevezett fizikaverseny országos döntőjét a 14 éves korosztályos tanulók számára. (Társrendezők: Győr-Moson-Sopron Megyei Kormányhivatal, Győr Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala, Győr-Moson-Sopron Megyei Pedagógiai Intézet, Kazinczy Ferenc Gimnázium, Győr)

A szervezők fontos feladatnak tekintik a természettudományok iránt érdeklődő, fizikából tehetséges tanulók, tehetségük korai felismertetését és kibontakoztatásának segítését. Ezeknek a versenyeknek az első lépcsője az Öveges József Fizikaverseny, amely a 14 éves korosztály legtehetségesebb tanulóinak ad lehetőséget, hogy egymással összevessék képességeiket. A háromfordulós verseny az egész ország területét lefedi, a megyék és a főváros legjobban felkészült tanulói vesznek részt az országos döntőn. (sőt 11 fő határon túli, akik a fizikát magyarul tanulják)

A verseny fővédnöke Magyar Innovációs Szövetség. A 3 napos vetélkedő elméleti és gyakorlati részből áll. A pihenés óráiban a résztvevők megismerkednek Győr város nevezetességeivel, felkeresik Öveges József professzor győri diákkorának helyszíneit, emlékeit. A verseny színhelye: Győr, Kazinczy Ferenc Gimnázium, Eötvös tér 1.

Az ünnepélyes megnyitó a Városháza dísztermében 2012. május 18-án (pénteken) 14 órakor, az ünnepélyes eredményhirdetés a Városháza dísztermében 2012. május 20-án (vasárnap) 8.30 órakor lesz.

A verseny döntőjének feladatai lefedik az érvényben lévő teljes általános iskolai tananyagot. A versenyen egyszerű gondolkodtató, illetve összetettebb számításos feladatokat, valamint kísérleti, kísérletelemző és fizikatörténeti feladatokat kell a tanulóknak megoldaniuk.

Az országos döntőn szereplő valamennyi tanuló emléklapot, a díjazott tanulók az oktatási államtitkár által aláírt elismerő oklevelet, az abszolút első helyezett versenyző és felkészítő tanára Öveges József Érmet vehet át.

Győr-Moson-Sopron megyéből az alábbi versenyzők jutottak a döntőbe:

Szalai Márk, Kasza Györgyné tanítványa, Győr, Nádorvárosi Főigazgatóság Gárdonyi Géza Általános Iskola

Prajczer Péter, Lang Ágota tanítványa, Széchenyi István Gimnázium, Sopron

Ludvig Ábel és Ferenczy Gergő Sulyokné Jancsó Judit és Nikházy Lászlóné tanítványa, Kazinczy Ferenc Gimnázium, Győr

Sinkó Luca és Hőbör Viktor Takács Éva és Nikházy Lászlóné tanítványa, Kazinczy Ferenc Gimnázium, Győr

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi

Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!

A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.

2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi

Három alpolgármestere van már Pintér Bencének

Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.

2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi

Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között

Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.

2026. Június 25. 08:23, csütörtök | Helyi

Labdarúgó NB I – Angyalföldön kezd a bajnok ETO

A bajnok ETO az élvonalba visszajutott Vasas otthonában kezdi a labdarúgó OTP Bank Liga 2026-27-es idényét.