Hírek
2021. December 10. 20:49, péntek | Helyi
Veszélybe sodorhatja a vízimadarat a felelőtlen etetés
Tömegesen sodorhatja veszélybe a felelőtlen etetés a vízimadarakat.
Nemcsak a téli túlélést szavatoló vonulási viselkedést kapcsolhatja ki náluk, hanem zsúfoltságukat, illetve agressziójukat is növelheti, az ebből eredő sérülések pedig a fertőző betegségek terjedéséhez is hozzájárulhatnak. Győrig Előd a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Kisalföldi Csoportjának elnökségi tagja elmondta, ha nem akarunk bajt okozni, az énekesmadarak esetében is több mindenre kell odafigyelni: egyebek mellett arra, hogy ne adjunk nekik ember által létrehozott mesterséges ételeket.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 17. 08:29, péntek | Helyi
Új autó segíti a győri Család- és Gyermekjóléti Központ munkáját
Új autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ.
2026. Július 17. 08:06, péntek | Helyi
Kommentár nélkül: Egy nyári délelőtt Győr belvárosában
Operatőr kollégánk, Tóth Bálint, kedden délelőtt felkapta kameráját, és tett egy kört Győr belvárosában. Máris mutatjuk, mit látott.
2026. Július 17. 07:10, péntek | Helyi
Agresszív drogosok balhézása miatt erősíti biztonságát az egyetem
Erősíti a biztonságot az egyetem, mert a győri campus előtt agresszív társaság kezdett megjelenni, feltehetően drog hatása alatt okoznak botrányt és riadalmat.
2026. Július 16. 08:21, csütörtök | Helyi
Változik a Dunakapu téri piac helyszíne
Július 18-án, szombaton rendezvény miatt a Dunakapu téri piac ideiglenesen a Tarcsay Vilmos utca 1–3. szám alatti parkolóban (a piac korábbi helyszínén) várja a vásárlókat.
