Hírek
2020. Október 18. 08:33, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Veszélyes anyag szivárgása miatt leállt a vonatközlekedés Soroksár és Dunaharaszti között

Leállították a vonatközlekedést a kunszentmiklósi vonal Soroksár és Dunaharaszti közötti szakaszán szombatról vasárnapra virradó éjszaka, mert a soroksári konténerterminálon veszélyes anyag szivárog -közölte a MÁVINFORM.
A katasztrófavédelem tájékoztatása szerint egy sósavtartály gőzölög a Budapest XXIII. kerületi telephelyen. Biztonsági okokból a közeli vasúti vágányon a forgalmat leállították, amíg az anyagot átfejtik egy másik tartályba.
Az esethez a fővárosi hivatásos tűzoltókat, a katasztrófavédelmi mobil labort, valamint a katasztrófavédelmi műveleti szolgálatot is riasztották. A veszélyhelyzet megszüntetésben a MÁV vegyi elhárító egysége szintén részt vesz.
A MÁVINFORM közlése szerint emiatt pótlóbuszokra kell átszállniuk az utasoknak már az első hajnali járatindulástól kezdve Soroksár és Dunaharaszti között. Az előzetes tájékoztatás szerint ez a közlekedési rend egész vasárnap érvényben marad. A kunszentmiklósi vonalon az átszállások miatt hosszabb eljutási időre kell számítani.
Ezek érdekelhetnek még
2022. Május 27. 07:00, péntek | Belföld
Újabb engedélyt kapott a Paks II. beruházás
Az Országos Atomenergia Hivatal kibocsátotta a résfal építésére vonatkozó engedélyt a Paks II. atomerőmű számára csütörtökön - jelentette be a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldalára feltöltött videójában.
2022. Május 27. 05:00, péntek | Belföld
Többfelé várható csapadék a hétvégén
Többfelé várható zápor a hétvégén. A tartósan csapadékos területeken hűvösebb is lesz, helyenként 15 Celsius-fok körül alakulnak a csúcsértékek - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.
2022. Május 26. 18:47, csütörtök | Belföld
Ambiciózus tervekkel a legfiatalabb egyetemi dékán asszony
„A legfontosabb számomra az emberközpontúság és gyakorlathoz szorosan kötődő szemlélet” - fogalmazta meg egyetemi oktatói, vezetői hitvallását Garai-Fodor Mónika -
2022. Május 26. 18:03, csütörtök | Belföld
Interneten csaltak ki pénzt a fiatalok, lebuktak
Csalás vétsége miatt emelt vádat a Budakörnyéki Járási Ügyészség most a két fiatal ügyében.