Hírek
2022. Augusztus 05. 09:13, péntek | Helyi
Vigyázat vadveszély!
Egyre több vad jelenik meg az utak mellett Győr-Moson-Sopron megyében is.
Jelenleg az őzek jelentik a legnagyobb balestveszélyt, mert az állatok a párzási időszakban minden óvatosságról megfeledkezve, egymást hajtva gyakran szaladnak ki az autók elé. A Magyar Biztosítók Szövetségének adatai szerint 2020-ban több mint hatezer vadelültésről érkezett bejelentés, a kifizetett károk összege pedig meghaladta a 700 millió forintot. Az egyik győri autósiskola szakoktatója szerint kellő odafigyeléssel és a sebesség csökkentésével elkerülhető a nagyobb baj.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 11. 08:16, vasárnap | Helyi
A hideg idő veszélyeire hívják fel az állatartók figyelmet
Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet – hívta fel a figyelmet az Orpheus Állatvédő Egyesület, amely ajánlásokat is tett az állattartóknak.
2026. Január 11. 08:09, vasárnap | Helyi
Csak óvatosan az utakon
Elszoktak a közlekedők a havazástól.
2026. Január 11. 07:11, vasárnap | Helyi
Győriek is lehetnek az év sportolói
Győrieket is találunk a Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ) által 68. alkalommal kiírt Év sportolója szavazás három esélyese között.
2026. Január 10. 08:21, szombat | Helyi
Ez lesz a Fehér Miklós Emlékgála programja
A Fehér Miklós Emlékgálát 2026. január 11-én, 10 órától rendezik meg a Magvassy Mihály Városi Sportcsarnokban. A belépés egész nap díjtalan.
