Hírek
2022. December 22. 09:15, csütörtök | Helyi
Vigyázzunk az adventi időszakban
Megyénkben évente átlagosan kétszázhatvan lakástűz keletkezik, idén eddig már kétszázharmincnyolc esetben riasztották a tűzoltókat kigyulladt lakóépületekhez. Ez egy évben az összes tűzeset harminc százalékát teszi ki.
Ebben az időszakban fő veszélyforrásnak számít az adventi koszorú – hívja fel a figyelmet a Katasztrófavédelem. Fontos, hogy ügyeljünk a megfelelő koszút válasszunk, ami rendelkezik fém alátéttel és figyeljünk rá, hogy soha ne hagyjuk felügyelet nélkül az égő gyertyákat. Ne tegyük éghető dolog közelébe, mert a tűz könnyen átterjedhet a lakásban lévő gyűlékony anyagokra, amiből nagyobb baj is lehet.
Szintén ilyen veszélyforrás a karácsonyfa, ami a fűtött lakásban nagyon hamar kiszárad, ezért könnyen kigyulladhat. Csillagszótót ne tegyünk rá és igyekezzünk olyan helyre rakni a fát, ami messze van a tűtőtesstől. Az égősorokat és fényfüzéreket kizárólag megbízható helyről szerezzük be.
A sütés vagy főzés köben pedig ne feledkezzünk meg a készülő ételekről. Ha tűz keletkezne az égő olajra vagy zsírra öntött víz gőzzé alakul és kirobbantja az égő zsiradékot az edényből, ami meggyújt mindent maga körül és súlyos égési sérüléseket is okoz. Víz helyett fedjük le egy fedővel és zárjuk el a tűzhelyet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 17. 08:29, péntek | Helyi
Új autó segíti a győri Család- és Gyermekjóléti Központ munkáját
Új autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ.
2026. Július 17. 08:06, péntek | Helyi
Kommentár nélkül: Egy nyári délelőtt Győr belvárosában
Operatőr kollégánk, Tóth Bálint, kedden délelőtt felkapta kameráját, és tett egy kört Győr belvárosában. Máris mutatjuk, mit látott.
2026. Július 17. 07:10, péntek | Helyi
Agresszív drogosok balhézása miatt erősíti biztonságát az egyetem
Erősíti a biztonságot az egyetem, mert a győri campus előtt agresszív társaság kezdett megjelenni, feltehetően drog hatása alatt okoznak botrányt és riadalmat.
2026. Július 16. 08:21, csütörtök | Helyi
Változik a Dunakapu téri piac helyszíne
Július 18-án, szombaton rendezvény miatt a Dunakapu téri piac ideiglenesen a Tarcsay Vilmos utca 1–3. szám alatti parkolóban (a piac korábbi helyszínén) várja a vásárlókat.
