Városlista
2026. január 12, hétfő - Ernő

Hírek

2012. Július 25. 16:09, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Vihar - Szinte az egész országra kiadták a riasztást a felhőszakadások miatt

Vihar - Szinte az egész országra kiadták a riasztást a felhőszakadások miatt

A várható felhőszakadások miatt csaknem az ország teljes területére elsőfokú riasztást adott ki szerda délután az Országos Meteorológiai Szolgálat. A Balatonnál és a Velencei-tónál elsőfokú viharjelzés van érvényben.

A szolgálat honlapján található információk szerint Szabolcs-Szatmár-Bereg és Baranya megye, valamint Tolna és Somogy megye több térsége kivételével citromsárga, vagyis elsőfokú riasztás van érvényben. E területek kivételével 1-3 órán belül szinte bárhol nagy mennyiségű csapadék hullhat, több térségben heves zivatarokra is számítani lehet.
Az előrejelzés szerint szerda estig többfelé valószínű zivatar, néhol 30-40 milliméter csapadék is hullhat. Egyes helyeken, elsősorban a Tiszántúl térségében, északkeleten heves zivatar is kialakulhat, amelyet a hirtelen lezúduló, nagy mennyiségű csapadékon túl jégeső és óránkénti 80 kilométeres erősséget meghaladó széllökés kísérhet. Az esti, késő esti órákra az intenzív záporos, zivataros zóna súlypontja az északkeleti országrészre helyeződik át.
Csütörtökön bárhol kialakulhatnak záporok, elsősorban északkeleten eshet nagyobb mennyiségű, akár 40-50 milliméternél több csapadék - olvasható a szolgálat honlapján.

Címkék: Időjárás-vihar

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld

Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje

Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át

2026. Január 12. 07:37, hétfő | Belföld

MÁV-csoport: tavaly 179 közösségi közlekedésben dolgozót bántalmaztak

2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő dolgozókat - közölte a MÁV-csoport vasárnap közleményben.

2026. Január 12. 07:36, hétfő | Belföld

Kemény fagyokkal indul a hét, majd enyhülés jön

Kedd hajnalban akár mínusz 18 Celsius-fok is lehet, és napközben is fagyni fog.