Hírek
2018. December 31. 07:16, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Világszerte felértékelődik a közösségi média szerepe
Világszerte felértékelődik a közösségi média szerepe - mondta Szűts Zoltán médiakutató az M1 aktuális csatorna vasárnapi műsorában.
A szakértő a közösségi média pozitívumai között említette, hogy rég nem látott ismerősökkel kerülhetünk kapcsolatba, legnagyobb veszélyének pedig azt, hogy személyes kapcsolataink meggyengülhetnek.
Szűts Zoltán hangsúlyozta: tudni kell, hogyan kezeljük a közösségi média felületeit. A szocializációnak két közege létezik, az egyik a családban, ahol a legnagyobb nehézséget az okozza, hogy a modern technológiákban kevésbé jártas szülőktől a gyerekek nehezen fogadják el a tanácsokat. A másik az iskola, ahol a digitális kompetenciák mérésének egyik fő szempontja az lesz, milyen tudatosan használják a fiatalok a médiát.
Hozzátette: a közösségi médiában oda kell figyelni egyrészt arra, hogy a felhasználók adatai biztonságban legyenek, másrészt arra, hogy az álhíreket, amelyek nagy károkat képesek okozni, visszaszorítsák.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 16. 15:00, szombat | Belföld
Agrárszektor.hu - Bóna Szabolcs: el kell fogadni, hogy nagy változásokra van szükség
Adatvezérelt élelmiszertermelést, a tudásra és a fogyasztói igényekre jobban alapozó, és mindenekelőtt együttműködő agráriumot szeretne látni az új agrár- és élelmiszergazdasági miniszter
2026. Május 16. 14:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: Orbán Viktor nem kapja meg a 38 millió forint végkielégítését
Orbán Viktor korábbi miniszterelnök nem kapja meg a 38 millió forint végkielégítését - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök péntek este a Facebook-oldalán.
