Hírek
2024. Október 29. 09:13, kedd | Helyi
Vilikének gyűjtöttek a fesztiválozók
A 9. alkalommal Jánossomorján megszervezett Rock Aid Feszt számos helyi és környékbeli rockzenét kedvelőt vonz évről évre, akik a bulizás mellett jótékonykodnak is.
Ezúttal a várbalogi kisfiúnak, Bertalan Vilikének gyűjtöttek.
Az adományokkal a kisfiú gyógykezelését támogatják. Vilike 10 éves várbalogi kisfiú, aki koraszülöttként jött a világra: oxigénhiány lépett fel és ennek következtében úgynevezett izomtónus zavar alakult ki, ami azt jelenti hogy a végtagjain feszes az izomzat, a nyaki és háti izomzat viszont laza. Ez miatt folyamatos fejlesztésekre van szüksége. Vilike a mosonmagyaróvári Éltes-iskola tanulója. Az ott kapott foglalkozásokon és fejlesztéseken kívül heti rendszerességgel hordják szülei manuálterápiára és úszásra, Budapestre a Borsóház fejlesztő központba egy hetes turnusokra – ott több terápiás foglalkozásban is részesül. A műtéteknek és az utána következő rehabilitációknak és az azóta is folyamatosan tartó fejlesztéseknek köszönhetően bizonyos feladatokat sokkal könnyebben tud kivitelezni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 16. 08:27, szombat | Helyi
Táncra perdítik az egész várost
Öt napon át ismét Győr lesz a tánc fővárosa.
2026. Május 16. 08:09, szombat | Helyi
Eredetvédett lesz a rajnai rizling Pannonhalmán
Eredetvédetté teszi a rajnai rizlinget a Pannonhalmi Borvidék.
2026. Május 16. 07:07, szombat | Helyi
Több milliárdos forrásból fejleszt az egyetem
Új laborokkal, korszerű digitális eszközökkel és megújult tantervekkel erősítette képzéseit a Széchenyi István Egyetem egy európai uniós támogatásból megvalósuló fejlesztési program révén.
