Hírek
2019. Szeptember 10. 09:20, kedd | Belföld
Villámcsapás és mérgező füst érte egy autóban apát és fiát az M6-oson
Egy apa és gyermeke utazott abban a kocsiban, amibe villám csapott a minap az M6-os autópályán.
Egy 59 éves férfi vasárnap este hívta a rendőrséget, mert az M6-os autópályán Pécs felé a kocsijába csapott egy villám. Hozzátette: az autója megállt és kivilágítatlanul áll a leállósávon.
Az autópálya-rendőrök kiérkezésük után egyből látták, hogy a kocsi és motortere intenzíven füstöl, ezért gyorsan leválasztották az akkumulátor érintkezőit. Közben kiderítették, hogy a villám az autó antennáján keresztül csapott a kocsiba, aminek túlhevítette az elektronikai eszközeit és vezetékeit – közölte a rendőrség honlapján.
Hozzátéve, hogy a villámcsapás következtében az autó utastere mérgező füsttel telt meg, de a férfi és gyermeke is épségben megúszta az esetet.
Forrás: hirado.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 05. 10:00, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen a veszélyes anyagot tartalmazó kőzúzalék miatt
Azbesztszennyezés miatt két területet zár le a GYSEV Zrt. Szombathely térségében - közölte a vasúttársaság az MTI- vel csütörtökön.
2026. Június 05. 09:00, péntek | Belföld
GKI: mintegy negyedmillió vállalkozás térhet át a kata adózásra jövőre
Mintegy 300-350 ezer vállalkozót érinthet a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) 2027-re tervezett kibővítése, a GKI Gazdaságkutató Zrt. azzal számol, hogy 250-270 ezer kisadózó térhet át az adózási formára.
