Hírek
2019. Július 28. 17:47, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Villámcsapás miatt ketten súlyosan megsérültek a csepeli strandon

Villámok csaptak le a csepeli strandfürdő területére vasárnap délután, ketten megsérültek, egyiküket újra kellett éleszteni - közölte a katasztrófavédelem és a mentőszolgálat az MTI-vel.
Kolozsi Péter, a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság helyettes szóvivője elmondta az első villám egy fába, a második pedig az egyik medencébe csapott bele.
Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője azt mondta: a villámcsapás következtében egy, a fa közelében tartózkodó 15 éves fiú és egy középkorú férfi eszméletét vesztette. A fiú légzése és vérkeringése leállt, újra kellett éleszteni. Stabil állapotban vitték kórházba.
A férfi feltételezhetően belső sérüléseket szenvedett, helyszíni ellátása után - stabil állapotban - egy másik mentőautó vitte kórházba.
A fát a tűzoltók körbekordonozták.
Ezek érdekelhetnek még
2023. December 11. 15:33, hétfő | Belföld
Szijjártó: a kormány nem enged a nyomásgyakorlásnak az ukrán EU-csatlakozási tárgyalások ügyében
2023. December 11. 06:00, hétfő | Belföld
Nobel-díj - Karikó Katalin és Krausz Ferenc átvette a Nobel-díjat
Átvette a Nobel-díjat vasárnap Stockholmban Karikó Katalin biokémikus és Krausz Ferenc fizikus.
2023. December 11. 05:00, hétfő | Belföld
Nem okozott sem káoszt, sem jelentősebb fennakadást a munkabeszüntetés első napja
Az autóbusz-vezetők többsége a tárgyalóasztalnál küzdene a 2024-es bérfejlesztésért.
2023. December 10. 12:46, vasárnap | Belföld
Több vonat menetrendeje változik a győri fővonalon
Több vonat közlekedését, menetidejét befolyásolja a győri fővonalon a havas időjárás - közölte a Mávinform vasárnap az MTI-vel.