Hírek
2013. Augusztus 13. 17:14, kedd |
Életmód
Forrás: MTI
Vírusfertőzés miatt csaknem negyvenen mentek orvoshoz a Balaton déli partján
Csaknem negyvenen fordultak orvoshoz Balatonlelle és Balatonboglár térségében hányásos, hasmenéses megbetegedéssel. Közülük négyen kórházba kerültek, állapotuk kielégítő.
A vizsgálat jelen szakaszában az esetek között egyértelmű összefüggés nem tapasztalható - írta közleményében a kormányhivatal, hozzátéve: tizennégy eset ugyanahhoz a kereskedelmi szálláshelyhez köthető. A betegek pontos száma és azonosítása még tart, amit megnehezít az, hogy több vendég már távozott a szállodából.
A kórokozó még nem ismert, az eddig elvégzett laboratóriumi vizsgálatok eredménye negatív, a betegminták elemzése pedig még nem ért véget. A szakemberek azt feltételezik, vírusos eredetű, érintkezéssel terjedő megbetegedésekről van szó.A népegészségügyi és élelmiszerbiztonsági szakemberek már vizsgálják a megbetegedéseket és a körülményeket, a hatóságok pedig a helyszínen megtették a szükséges intézkedéseket - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 11:00, hétfő | Életmód
Hőség - Folytatódik a kánikula a héten
A jövő héten folytatódik a kánikula: a hét elején általában 30 és 35 Celsius-fok között alakul a csúcshőmérséklet, míg a hét végén már jellemzően 33-38 fok várható a legmelegebb órákban.
2026. Június 21. 15:00, vasárnap | Életmód
Meteorológia: megdőlt az országos melegrekord szombaton
Az előzetes adatok alapján megdőlt az országos melegrekord szombaton - közölte a HungaroMet Zrt. szombat délután a Facebook-oldalán.
2026. Június 19. 14:00, péntek | Életmód
Bóna Szabolcs: a klímaváltozás már nem a jövő, hanem a jelen kihívása
Az idei év ismét emlékeztet bennünket arra, hogy a klímaváltozás már nem a jövő, hanem a jelen kihívása - jelentette ki Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter Facebook-bejegyzésében csütörtökön.
2026. Június 18. 15:00, csütörtök | Életmód
Magyarország csatlakozott az erdők védelmét célzó európai kezdeményezéshez
Magyarország csatlakozott az erdők védelmét célzó európai kezdeményezéshez - közölte az Élő Környezetért Felelős Minisztérium (ÉKFM) szerdán az MTI-vel.
