Hírek
2018. November 12. 06:46, hétfő | Helyi
Visszatekintés - Megnyílt Szabó Béla fotóművész kiállítása
Szombaton nyílt meg Szabó Béla "LV-Visszatekintés" című kiállítása a Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeum kiállítóhelyén, a Magyar Ispitában.
"LV", vagyis 55. A tárlatot Pápai Emese művészettörténész, a Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeum munkatársa, a kiállítás kurátora nyitotta meg, aki kurátori munkáját osztotta meg Béla kiállításával kapcsolatban, majd köszöntőbeszédet mondott Dezső László fotóművész.

A tárlat az alkotó 33 éves fotográfiai tevékenységét öleli fel. visszatekintés. A megnyitón Villányi László: Győri Idők és Juhász Attila: Tenger Csend-Kimondás kísérletek című köteteiből hangoztak el versek, a költők előadásában.


Szabó Béla munkái közé tartozik a Tara Nemzeti Park fényképezése is. A megnyitón, hosszú utat megtéve, tiszteletét tette Boriša Čolić, a szerbiai Tara Nemzeti Park PR- igazgatója is, aki kedves szavakkal méltatta a fotóművészt és a Nemzeti Parkkal való kapcsolatát.
A kiállítás 2018. december 2-ig, hétfő kivételével naponta 10 és 18 óra között tekinthető meg.



Írta: Csobay Dániel
Fotók: Csobay Dániel fotográfus
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 16. 08:06, hétfő | Helyi
Vénaszkennert „lőttek” a vadászok
Március 6-án az Országos Jótékonysági Vadászat látogatóit, mint rendszeres adományozókat köszöntötték a Petz-kórház gyermekosztályán. A vadászok ezúttal sem üres kézzel érkeztek…
2026. Március 16. 07:06, hétfő | Helyi
Tavaszra készítik már a játszótereket
A Győr-Szol Zrt. városüzemeltetési igazgatóságának dolgozói valamennyi játszóteret felkeresik és elvégzik a szükséges beavatkozásokat. A héten már tavaszra készítik elő a gyerekek birodalmát.
2026. Március 15. 08:26, vasárnap | Helyi
10 millió négyhengeres benzinmotor jubileuma Győrben
Az Audi Hungaria újabb jelentős mérföldkőhöz érkezett: a győri gyárban legyártották a 10 milliomodik négyhengeres EA888 R4 Otto 2.0L TFSi motort.
