Városlista
2026. április 26, vasárnap - Ervin

Hírek

2012. Június 26. 14:18, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Víz, Zene, Virág Fesztivál a hét végén Tatán

Víz, Zene, Virág Fesztivál a hét végén Tatán

Minden más hasonló rendezvénynél több gyerekprogram várja a látogatókat az idei Víz, Zene, Virág Fesztiválon a hét végén Tatán.

A kicsiknek külön infrastruktúrát építettek a szervezők, a három éven aluliaknak készségfejlesztő játékokat, zenés bölcsődét alakítottak ki, ahol képzett felügyelők vigyáznak a gyerekekre. Az óvodás és iskolás gyerekeket népi játszóudvar várja, ahol régi vidéki játékokat tanulhatnak, a kézműves műhelyben pedig maguk is elkészíthetnek kisebb tárgyakat, szerszámokat. Az aktívabbak mászófalon, artista iskolában, akadálypályán próbálhatják ki magukat. A külföldi látogatókra gondolva interaktív angol-magyar mesejáték is lesz.
A sorrendben 19. fesztivál az Öreg-tó partján és a Tatai Várban kínál kulturális és gasztronómiai programokat. Idén a Kerekes Band, a Hooligans, a Zagar és a Csík Zenekar is koncertet ad, de fellép a Bikini, Deák Bill Gyula, a Magna cum Laude, a Chalaban, a Makám és az Intim Torna Illegál is.
A rendezvény hagyományos kísérőprogramja a kirakodóvásár, a szombat esti látványos tűzijáték, műrepülő show, az Öreg-tavon sárkányhajó-bemutató, valamint a fesztivál védjegyévé vált vízi karnevál, azaz több tucat csónak és kishajó lámpás felvonulása.
Az Agrármarketing Centrum támogatásával és ingyenes borkóstolóval várja a látogatókat a Borudvar, amelynek az előző évhez hasonlóan az Esterházy-kastély ad otthont. Az alkalomból megválasztják Tata város borát. Idén 13 pincészet nedűit kóstolhatják meg az érdeklődők, érkeznek kiállítók Villányból, Tokajból és Abasárról, így alkalom adódik több tájegység borait is megízlelni.
A fesztiválról információk a www.vizzenevirag.hu honlapon olvashatók, a komolyzenei koncertekről a www.vizzeneklasszik.hu címen tájékozódhatnak az érdeklődők.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 26. 11:00, vasárnap | Belföld

Orbán Anita miniszterelnök-helyettes lesz

Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita - jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.

2026. Április 26. 10:00, vasárnap | Belföld

Kapitány István: szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, megteremtjük a piac bizalmát

Szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, és megteremtjük a piac bizalmát - írta a leendő gazdasági és energetikai miniszter szombaton a Facebookon.

2026. Április 26. 08:23, vasárnap | Belföld

Meteorológia: az erős, viharos szél felkavarhatja a port

Vasárnap az erős, több helyen viharos szél felkavarhatja a port, ami a látótávolság csökkenéséhez vezethet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. vasárnap reggeli veszélyjelzésében.

2026. Április 26. 08:21, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése

Miközben Orbán Viktor menekül a felelősségvállalás elől, a háttérben zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése