Hírek
2013. Július 30. 14:23, kedd |
Helyi
Forrás: MTI
Vízügyi fejlesztések a Répce mentén
Répce térségének vízgazdálkodását fejleszti az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság (Éduvizig).
Németh József közlése szerint a 120 millió forintos, uniós forrásból finanszírozott projekt a hansági vizes élőhelyek megfelelő vízellátását szolgálja Hövej, Kapuvár, Vitnyéd, Agyagosszergény, Fertőd térségében.
A Hövejtől a Répce torkolatáig tartó mederszakasz jelenleg másodpercenként egy köbméteres kapacitását háromszorosára bővítik. A jó minőségű élővíz mederben tartásával, valamint a megfelelő mederrendezéssel helyreállítható a Répce egykori természetes hidrológiai és ökológiai állapota. Ennek következtében javulna a Répce és a Rábca menti vizes élőhelyek vízellátása - közölte, hozzátéve, ezzel jobb és több víz jutna erre a területre.
Németh József jelezte azt is: a Répce revitalizációját szolgálja, hogy megkezdik a túlszaporodott vízi növényzet visszaszorítását, szabályozását, a partok mentén árnyékoló fasorokat alakítanak ki, irtják a betelepülő nem őshonos növényeket, valamint a markósaroki duzzasztó felújításával javítják a folyó vízvisszatartó képességét.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 11. 08:16, vasárnap | Helyi
A hideg idő veszélyeire hívják fel az állatartók figyelmet
Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet – hívta fel a figyelmet az Orpheus Állatvédő Egyesület, amely ajánlásokat is tett az állattartóknak.
2026. Január 11. 08:09, vasárnap | Helyi
Csak óvatosan az utakon
Elszoktak a közlekedők a havazástól.
2026. Január 11. 07:11, vasárnap | Helyi
Győriek is lehetnek az év sportolói
Győrieket is találunk a Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ) által 68. alkalommal kiírt Év sportolója szavazás három esélyese között.
2026. Január 10. 08:21, szombat | Helyi
Ez lesz a Fehér Miklós Emlékgála programja
A Fehér Miklós Emlékgálát 2026. január 11-én, 10 órától rendezik meg a Magvassy Mihály Városi Sportcsarnokban. A belépés egész nap díjtalan.
