Városlista
2026. január 12, hétfő - Ernő

Hírek

2016. Július 15. 15:06, péntek | Helyi
Forrás: MTI-V

Vízügyi főigazgatóság: az árhullám elérte a Duna magyarországi felső szakaszát

Vízügyi főigazgatóság: az árhullám elérte a Duna magyarországi felső szakaszát

Az elmúlt napokban lehullott, nagy mennyiségű csapadék miatt elsőfokú árvízvédelmi készültséget rendeltek el a Duna magyarországi felső szakaszán - tájékoztatta az Országos Vízügyi Főigazgatóság pénteken az MTI-t.

A folyó vízszintje Budapestnél a következő napokban mintegy három métert emelkedik majd, a tetőzés vasárnap éjjel várható.

Siklós Gabriella szóvivő közölte: a csapadék hatására árhullám alakult ki a Duna vízgyűjtőjén, ez péntek reggel 5 órakor tetőzött az alsó-ausztriai Kienstocknál 688 centiméteres vízállással, jelenleg tetőzés közelében van Korneuburgnál.
A folyó vízállása Nagybajcsnál csütörtök este elérte a 470 centimétert, péntek délután pedig várhatóan rövid időre, de eléri a másodfokú készültségi szintet. A tetőzést szombat reggelre várják, 550-570 centiméter körüli vízállással.
A Duna magyarországi alsóbb szakaszán, Komáromnál a vízállás péntek késő estétől várhatóan meghaladja az elsőfokú készültségi szintet, és vasárnap reggelig fölötte is maradhat. A tetőzés szombaton napközben lesz, 510-530 centiméter körüli vízállás mellett.
Esztergomnál legkorábban szombat estétől lehetséges az elsőfokú készültségi szintet jelző 500 centiméter átlépése, amely nem fogja meghaladni a fél napot. A tetőzés 490 és 510 centiméter között valószínű.
A folyó vízszintje Budapestnél a következő három napban körülbelül három métert emelkedik majd, a tetőzést vasárnap éjjel, 540 centiméter körüli magasságra várják. A rakpartot nem kell majd lezárni, mert azt 645 centiméteres vízállásnál kellene megtenni.
A Rábán Győrnél a vízállás péntek délután elérheti a rakpart szintjét. Legkorábban szombat késő estétől csökkenhet ez alá a vízszint. A tetőzés itt 470-490 centiméter körül várható, megközelítve az elsőfokú készültségi szintet.
Az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság tájékoztatása szerint a Lajta Mosonmagyaróvárnál várhatóan péntek este tetőzik, az elsőfokú készültségi szintet csak rövid ideig meghaladó vízállással.
A Rába és a Répce felső szakaszán csak kisebb árhullámok alakultak ki, a következő napokban nem számítanak a készültségi szint megközelítésére.
A kisvízfolyásokon nincsenek jelentősebb árhullámok.

A dunai árhullám következtében péntek reggel hat órától elsőfokú belvízvédelmi készültség van érvényben a Dunamenti belvízvédelmi szakaszon és a Mosoni-Duna bal parti belvízvédelmi szakaszán

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 11. 08:16, vasárnap | Helyi

A hideg idő veszélyeire hívják fel az állatartók figyelmet

Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet – hívta fel a figyelmet az Orpheus Állatvédő Egyesület, amely ajánlásokat is tett az állattartóknak.

2026. Január 11. 08:09, vasárnap | Helyi

Csak óvatosan az utakon

Elszoktak a közlekedők a havazástól.

2026. Január 11. 07:11, vasárnap | Helyi

Győriek is lehetnek az év sportolói

Győrieket is találunk a Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ) által 68. alkalommal kiírt Év sportolója szavazás három esélyese között.

2026. Január 10. 08:21, szombat | Helyi

Ez lesz a Fehér Miklós Emlékgála programja

A Fehér Miklós Emlékgálát 2026. január 11-én, 10 órától rendezik meg a Magvassy Mihály Városi Sportcsarnokban. A belépés egész nap díjtalan.