Városlista
2026. április 7, kedd - Herman

Hírek

2020. Január 07. 07:00, kedd | Külföld

Zárva maradt az Ausztrál Nemzeti Galéria, hogy megóvja a festményeket a füsttől

Zárva maradt az Ausztrál Nemzeti Galéria, hogy megóvja a festményeket a füsttől

Nem nyitott ki hétfőn Canberrában az Ausztrál Nemzeti Galéria, hogy a személyzet és a látogatók egészségén kívül megóvja a várost beborító sűrű füsttől a festményeket is.

Köztük értékes Matisse- és Picasso-képeket, amelyeket Franciaországból kaptak kölcsön egy kiállításra.

Az országszerte tomboló bozóttüzek miatt hétfőn rosszabb volt a levegő az ausztrál fővárosban, mint a világ bármely más nagyvárosában. Canberrát ezekben a napokban sötét felhőként borítja be a keleti parton és a szárazföld belsejében égő tüzek sűrű füstje. Számos üzlet és iroda sem nyitott ki hétfőn, hogy ne veszélyeztesse alkalmazottai egészségét.

„A kapuk bezárásával csökkenthetjük a közönséget, a személyzetet és a műalkotásokat fenyegető esetleges veszélyt” – indokolta a szokatlan zárva tartást a nemzeti galéria. Az intézmény időszaki kiállításán Matisse- és Picasso-festmények láthatók, köztük a Picasso feleségét, Olgát, és szeretőjét, Marie-Therese-t ábrázoló portrék, amelyeket a párizsi Picasso Múzeumtól kaptak kölcsön.

Forrás: origo.hu

Kép: index.hu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 05. 11:00, vasárnap | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: a pokol fog Iránra szabadulni, ha nem köt megállapodást

Donald Trump szerint a \"pokol fog Iránra szabadulni\", amennyiben két napon belül nem köt megállapodást - az amerikai elnök internetes bejegyzésben szombaton adott ismételt ultimátumot a teheráni vezetésnek.

2026. Április 04. 16:00, szombat | Külföld

Az amerikai kormány rekordösszegű, 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést tervez 2027-re

A washingtoni Fehér Ház 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést javasol az Egyesült Államok számára 2027-re - derül ki az elnöki hivatal által pénteken kiadott tervezetből.

2026. Április 03. 17:00, péntek | Külföld

Kreml: Moszkva a NATO-t olyan szövetségnek tekinti, amely ellenségesen lép fel vele szemben

Oroszország a NATO-t olyan szövetségnek tekinti, amelynek tevékenysége ellenséges vele szemben - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára újságíróknak csütörtökön Moszkvában.

2026. Április 02. 07:30, csütörtök | Külföld

Trump: Visszabombázzuk Iránt a kőkorszakba

Iráni konfliktus - Donald Trump: Teherán fegyverszünetet kért, de előbb meg kell nyitni a Hormuzi-szorost.