Hírek
2013. Szeptember 02. 08:13, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Zenemű született a globális felmelegedésből
Zeneművet alkotott a globális felmelegedés adatai alapján egy ifjú amerikai kutató.
Daniel Crawford, a Minnesotai Egyetem laboratóriumának gyakornoka azokat az adatokat vette alapul csellóra komponált művéhez, amelyeket a NASA tett közzé az 1880 és 2012 között mért átlagos földfelszíni hőmérséklet alakulásáról. A 132 adatot hangjegyekké alakította: a legalacsonyabb hőmérsékleti adat - ezt 1909-ben mérték - lett a legmélyebb hang. Minden egyes hőmérsékletemelkedést vagy -esést jól jeleznek a magasodó vagy a mélyülő hangok - olvasható a The Daily Telegraph brit napilap honlapján.
Az adatok egy rendszertelen, de feltartóztathatatlan emelkedést mutatnak, így a zenemű is jó néhány oktávval magasabban végződik, mint ahogyan elkezdődik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 11. 08:26, vasárnap | Belföld
Operatív törzs: ahol riasztás van érvényben, ott aki teheti, ne induljon útnak
2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 2. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld
Meteorológia: a következő egy-két éjszaka még lehet extrém hideg
2026. Január 11. 08:21, vasárnap | Belföld
Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: béke, nemzetközi tekintély, fejlődés, újra nagy és erős Magyarország
A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson - jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.
