Hírek
2010. Április 26. 14:39, hétfő |
Bulvár
Forrás: Megadó kiadó
Zuboly: Virágoztass engem
Második lemezével jelentkezik Magyarország legnépiesebb posztmodern kocsmazenekara, a Zuboly. A Virágoztass engem címre keresztelt hanganyag már kapható a boltokban!
Három év után új lemezzel jelentkezik a jazz- és népzenészként, zeneszerzőként, karnagyként és tanárként egyaránt elismert Ágoston Béla együttese, a 2005-ben alakult Zuboly, melyet sokan Magyarország legkorszerűbb népzenei formációjaként tartanak számon. A Virágoztass engem címet viselő hangzóanyagot - az Értem a kujonságot című 2007-es bemutatkozó albumhoz hasonlóan - a Lovasi András nevével fémjelzett Megadó Kiadó gondozza.
A második lemez a Zuboly egy igen érdekes korszakát örökíti meg: az elmúlt években ugyanis gyakorta változott a felállás, így az alakulófélben lévő, vagy már késznek tűnő számok is állandóan változtak az eredeti elképzelésekhez képest, egészen az utolsó pillanatig. A zenekarvezető szerint viszont részben ettől lett olyan színes a végeredmény, és egy csöppet sem bánja, hogy kicsit körülményesebb volt így albumot írni. „Csak az volt a fontos, hogy megmaradjon zubolyosnak" - meséli Ágoston Béla.
A Virágoztass engem című lemezen hallható jó sok magyar népzene, dalok Rózsa Sándorról, a pálinkáról és a dunai csángókról, Kispál és a Borz- és Hófehér Jaguár-feldolgozás, pop, rock, jazz, drum and bass, hiphop és technós alapok. „Ez így együtt ijesztően hangozhat a diszkómulatósoktól elgyötört magyar füleknek, de ha a népdaltechno a kannásbor, akkor a Zuboly zenéje olyan, mint a dohány, ami nem káros, mert életerő van benne. Benne van a víz, amikor megnyálazzuk, benne van a tűz, amikor meggyújtjuk, benne van a növény, ami a földből nőtt ki, és ott a levegő, ami elindul a csövön át - az ötödik elem: a szív. Könnyen rá lehet szokni" - állítja a zenekar-alapító. A lemezt egyébként már több mint egy éve felvették, néhány feldolgozás jogdíjproblémái miatt azonban mostanáig csúszott a megjelenés. Ágoston Béla szerint így legalább volt ideje érlelődni a zenének. „Már pezsegnek az új ötletek, de még a 2008-as állapotot firtatjuk. Finom."
A zenekarban Ágoston Béla (szaxofon, duda, ütőgardon, brácsa, ének) mellett Benke Ágoston Félix (dob, cicélő, tilinkó, doromb, ének), Busa Pista (beatbox, rap, ének), Hock Ernő (bőgő, ének) és a legfiatalabb zu-boy, Szarvas Dávid (konga, csörgő, beatbox, rap, ének) az alaptagok, akiknek muzsikáját a lemezen különféle vendégek teszik színesebbé - köztük a sokoldalú MC-énekesnő, Polnauer Flóra (Polly Flow, Planet 55).
További információk:
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 21. 07:22, szerda | Bulvár
A fizikai mesterséges intelligencia új korszakot nyit a robotikában egy kutatás szerint
2026. Január 20. 07:08, kedd | Bulvár
Oxfam: a világ dollármilliárdosainak vagyona 16 százalékkal nőtt tavaly
A világ dollármilliárdosainak vagyona 16 százalékkal nőtt tavaly, háromszor gyorsabban az elmúlt öt év átlagánál
2026. Január 18. 08:03, vasárnap | Bulvár
Operatív törzs: vasárnap estétől extrém hideg várható
2026. Január 17. 06:00, szombat | Bulvár
A Sziget fesztivált is díjazták a European Festival Awards groningeni gáláján
Ismét nemzetközi elismerést kapott a Sziget fesztivál a társadalmi ügyek melletti kiállásáért. A rendezvényt 2024 után immár másodszor díjazták a Take a Stand kategóriában a European Festival Awards szerdai groningeni gáláján.
