Városlista
2025. december 17, szerda - Lázár

Hírek

2012. Január 26. 12:30, csütörtök | Helyi
Forrás: MTI

108 nyugat-dunántúli projekt nyert támogatást az Új Széchenyi Tervből

108 nyugat-dunántúli projekt nyert támogatást az Új Széchenyi Tervből

Száznyolc Győr-Moson-Sopron, Vas és Zala megyei projekt megvalósítását támogatták az Új Széchenyi terv (ÚSZT) keretében a regionális operatív programon keresztül.

Jelentette be Breznovits István, a Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség igazgatója.

A nyertesek közül 79 projekt telephelyfejlesztésre csaknem 3,7 milliárd forint, 23 projekt turisztikai szolgáltatások támogatására 1,5 milliárd forint, hat projekt pedig rekultivációra 221 millió forint támogatást kapott.

A telephelyfejlesztések kapcsán összesen 8,3 milliárd forintnyi beruházás valósul meg, a fejlesztések eredményeként a vállalkozások 1736 munkahelyet tudnak megtartani, és 567 új munkahely jön létre.

A 79 támogatott telephelyfejlesztés közül 16 Vas megyei, ezek között található olyan cég, amely szállítmányozással, logisztikai szolgáltatásokkal, ásványvíz-palackozással, hulladékfeldolgozással, fémmegmunkálással foglalkozik, de olyan is, amely a támogatásnak köszönhetően egy családi napközi parkosítását és felszerelését oldja meg.

A 23 támogatott turisztikai fejlesztés közül hat vasi, ezek között található a sárvári gyógyfürdő, egy mezőgazdasági részvénytársaság, amely fogadót is működtet, és újabb turisztikai attrakciókat kíván létrehozni, két szálloda, amely szolgáltatásait kívánja bővíteni, illetve egy építési vállalkozási is, amely a hivatásturizmus szolgáltatás fejlesztésére vállalkozik - ismertette az igazgató.
Breznovits István szólt arról is, hogy az idén áprilisig nyolc új pályázat révén összesen több mint 13 milliárd forint értékű támogatást hirdetnek meg a Nyugat-dunántúli operatív program keretében. A legnagyobb keret, mintegy 5,4 milliárd forint a kiírás szerint a régió történelmi és kulturális örökségének fenntartható hasznosítására, a természeti értékeken alapuló aktív turisztikai programok fejlesztésére áll rendelkezésre.

Jelentős támogatásban - a rendelkezésre álló keret kétmilliárd forint - részesülhetnek egészségturisztikai szolgáltatások fejlesztésére irányuló pályázatok, de segítik a vállalati együttműködést, klaszterek fejlesztését, a TDM-szervezetek kialakítását, az alap- és járóbeteg-ellátás fejlesztését, valamint oktatásfejlesztési projektek megvalósítását is.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 16. 08:24, kedd | Helyi

Labdarúgás: Győr átvette a vezetést a tabellán!

A Győr átvette a vezetést a tabellán a labdarúgó Fizz Liga 17. fordulójában, mivel egygólos győzelmet aratott Nyíregyházán, míg a címvédő és eddig éllovas Ferencváros hazai pályán 1-0-ra kikapott a harmadik Debrecentől.

2025. December 16. 08:02, kedd | Helyi

Látogatási tilalom a Kardiológiai Osztályon

A Petz-kórház tájékoztatása szerint december 12-től határozatlan időre a Kardiológiai Osztályon hasmenéses megbetegedés okozta esethalmozódás miatt látogatási tilalom van érvényben.

2025. December 16. 07:10, kedd | Helyi

„Passzold vissza, tesó!” győri óvodai kihívás – kihirdették a győzteseket

A győri óvodák idén is lelkesen csatlakoztak a „Passzold vissza, tesó!” országos kihíváshoz, amelyre városunk önkormányzata külön versenyt is hirdetett a Hulladékcsökkentési Hét keretében.

2025. December 15. 08:26, hétfő | Helyi

Az év sportolói lettek a hallgatók

A Széchenyi István Egyetem tíz hallgatója vehette át az Év egyetemi sportolója díjat. Az eseményre Magyar Egyetemi–Főiskolai Sportszövetség tartotta évzáró gáláján került sor a Zeneakadémián.