Városlista
2025. december 7, vasárnap - Ambrus

Hírek

2020. Március 05. 06:45, csütörtök | Sport

A Csendes- óceánon debütálnak a 2024-es olimpia szörfversenyei

A Csendes- óceánon debütálnak a 2024-es olimpia szörfversenyei

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) végrehajtó bizottsága elfogadta a 2024-es, párizsi játékok szervezőinek indítványát, hogy Tahitin legyenek az olimpia hullámlovagló versenyei.

A francia szervezők decemberben döntöttek úgy, hogy a Párizstól 15 000 kilométerre fekvő csendes-óceáni szigeten rendeznék az olimpián idén nyáron debütáló sportág küzdelmeit.

Ebben az is szerepet játszott, hogy a sportág nemzetközi szövetsége is Francia Polinézia legnagyobb szigetét támogatta, mint helyszínt az anyaországban fekvő Biarritzcal, Lacanau-val, Les Landes-dal és La Torche-sal szemben.

Ilyen messze egy sportág küzdelmeit a versenyek központjától 1956-ban rendezték meg, amikor a melbourne-i játékok lovasversenyeinek Stockholm volt a házigazdája.

A NOB végrehajtó bizottsága kedden emellett azt is engedélyezte, hogy az utcai sportok közé tartozó sportágak viadalait a Concorde téren rendezzék 2024-ben.

Forrás: m4sport.hu

Kép: Illusztráció - MTI/EPA/Nic Bothma - Cholnoky Sára a Rio de Janeiró-i nyári olimpia női RS:X hajóosztályú szörfversenyére edz a riói Dicsőség Jachtkikötőnél (Marina da Glória) 2016. augusztus 4-én, a riói játékok kezdete előtti napon.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 06. 08:51, szombat | Sport

Vb-2026 - Újonccal is azonos csoportba került a címvédő argentin csapat

A címvédő argentin válogatott az osztrák, az algériai és az újonc jordán együttessel került azonos csoportba a 2026-os labdarúgó-világbajnokság Washingtonban rendezett pénteki sorsolásán.

2025. December 06. 08:50, szombat | Sport

Kós Hubert győzött 100 méteres hátúszásban a US Openen

Kós Hubert nyerte a 100 méteres hátúszás pénteki döntőjét a texasi Austinban zajló US Openen.

2025. December 05. 07:37, péntek | Sport

Labdarúgó NB I - Nyert a Ferencváros Kisvárdán, ezzel az élre állt

A címvédő Ferencváros egygólos győzelmet aratott Kisvárdán a labdarúgó Fizz Liga 5. fordulójából elhalasztott és csütörtökön pótolt mérkőzésen, ezzel az élre állt a tabellán.