Hírek
2022. Október 11. 07:16, kedd | Helyi
Baleset és viharos szél adott munkát a tűzoltóknak az elmúlt héten
Győr-Moson-Sopron megyében az elmúlt héten hetvenegy eseményhez riasztották a hivatásos tűzoltókat.
A lánglovagoknak a legtöbb munkát balesetek adták, de emellett sok gondot okozott október 3-án hétfőn, a megye nyugati részében a viharos szél.
- Hét alkalommal riasztották október 3-án hétfőn, a viharossá fokozódó szél miatt Győr-Moson-Sopron megye tűzoltóit. Győrben, a Dózsa György rakparton, valamint Sopronban, a Pócsi utcában faágak hasadtak le, amelyek veszélyeztették az arra közlekedőket. A 85-ös és a 84-es főúton fák dőltek az útra, itt autók is megsérültek. A tűzoltók eltávolították a lehasadt ágakat és a kidőlt fákat. Mosonmagyaróváron egy iskola tetején lévő cserepek mozdultak el, veszélyeztetve az arra közlekedőket. A cserepeket a város hivatásos tűzoltói gépezetes tolólétráról eltávolították. Az ikrényi tó közelében egy kidőlt villanyoszlop, Győrben, a Királyszéki úton pedig egy leszakadt jelzőlámpa adott munkát a győri hivatásos tűzoltóknak.
- Árokba hajtott és felborult egy személyautó az M1-es autópálya 110-es kilométerénél Győr térségében, az országhatár felé vezető oldalon kedden késő este. A balesethez a győri hivatásos tűzoltókat riasztották, akik kerekeire állították és áramtalanították a járművet. Egy ember megsérült a balesetben, őt kórházba szállította a mentőszolgálat.
- Összeütközött két személyautó szerda délután Győrben, a Zrínyi utca és a Dr. Petz Lajos utca kereszteződésében. A város hivatásos tűzoltói áramtalanították a járműveket. Két ember könnyebben megsérült a balesetben, őket a mentőszolgálat kórházba szállította.
- Két személyautó ütközött csütörtök délután az M85-ös autóút Csorna felé vezető oldalán, a 80-as kilométerszelvénynél, Kópháza térségében. A soproni hivatásos tűzoltók áramtalanították az autókat, majd közreműködtek az úttest megtisztításában és a forgalmi akadály megszüntetésében. A balesetben egy ember megsérült, őt a mentők könnyű sérülésekkel kórházba szállították.
- Szalagkorlátnak ütközött egy személyautó pénteken délután az M1-es autópálya 152-153-as kilométere között, Károlyháza térségében, a határ felé vezető oldalon. A lébényi hivatásos tűzoltók áramtalanították a járművet és biztosították a baleset helyszínét.
- Összeütközött két személyautó vasárnap este az M86-os autóúton, a Csorna felé vezető oldalon, Szil térségében. A balesethez a csornai hivatásos tűzoltókat riasztották, akik egy embert feszítővágó segítségével emeltek ki az egyik autóból. A mentők végül két embert, könnyebb sérülésekkel szállítottak kórházba.
A tűzesetek és műszaki mentések során tizenketten sérültek meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 11. 08:16, vasárnap | Helyi
A hideg idő veszélyeire hívják fel az állatartók figyelmet
Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet – hívta fel a figyelmet az Orpheus Állatvédő Egyesület, amely ajánlásokat is tett az állattartóknak.
2026. Január 11. 08:09, vasárnap | Helyi
Csak óvatosan az utakon
Elszoktak a közlekedők a havazástól.
2026. Január 11. 07:11, vasárnap | Helyi
Győriek is lehetnek az év sportolói
Győrieket is találunk a Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ) által 68. alkalommal kiírt Év sportolója szavazás három esélyese között.
2026. Január 10. 08:21, szombat | Helyi
Ez lesz a Fehér Miklós Emlékgála programja
A Fehér Miklós Emlékgálát 2026. január 11-én, 10 órától rendezik meg a Magvassy Mihály Városi Sportcsarnokban. A belépés egész nap díjtalan.
