Városlista
2026. július 17, péntek - Endre, Elek

Hírek

2012. Február 21. 14:11, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Gazdasági megfontolások is indokolták a Gripen gépek szerződés módosítását

Gazdasági megfontolások is indokolták a Gripen gépek szerződés módosítását

Magyarország légterének védelméhez, így szuverenitásának biztosításához szükség van korszerű vadászgépekre – ezt mondta Hende Csaba a Parlamentben.

A honvédelmi miniszter interpellációra adott válaszában a Magyar Honvédség Gripen vadászrepülő-képességével kapcsolatban fogalmazta meg a kormány álláspontját.

Hende Csaba válaszában leszögezte, hogy a Gripen, az egyik legjobb minőségű gép a piacon, mutatja ezt a NATO líbiai beavatkozása kapcsán elért siker, vagy a nagyfokú kereslet más európai országok részéről a beszerzésére, bérletük meghosszabbítására. A szerződés módosításával kapcsolatban leszögezte: gazdasági megfontolások és katonai képesség növelése indokolta azt. A módosítás eredményeként a vadászgépek további tíz évre biztosítják hazánk légtérvédelmét, valamint nem kell több bérleti díjat fizetnünk. Sőt 2016-ig lényegesen kevesebbet költünk erre, mintha azt a 2003-as szerződés módosítása szerint kellett volna tennünk.„ A módosított szerződés mintegy hatvanhárom milliárd forint megtakarítást eredményez, mely könnyebbséget jelent a jelenlegi, és az elkövetkező kormány számára is” – mondta Hende Csaba.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 17. 14:00, péntek | Belföld

Tanács Zoltán: feljelentést tettünk a Kréta-rendszer ügyében

Az oktatásban és a közigazgatásban használt szoftverek ügyében tett feljelentésről számolt be a tudományos és technológiai miniszter csütörtökön Budapesten, a kormányszóvivői tájékoztatón.

2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld

MTVA: új műsorstruktúrával várja a nézőket szombattól az M1 csatorna

Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.

2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld

Ma tetőzik a hőség, majd hidegfront mérsékli a kánikulát

Pénteken tetőzik a hőség, a csúcshőmérséklet 30 és 36 Celsius-fok között alakul, majd hidegfront érkezik, ami fokozatosan mérsékli a kánikulát; a hétvégén nő a záporok, zivatarok esélye is

2026. Július 17. 09:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: megtárgyalta a kormány a Szent István-programot

Első olvasatban megtárgyalta a kormány a vidékfejlesztést és a vidéken élők helyben maradását támogató Szent István-programot, amelyet várhatóan augusztus 20. előtt bemutatnak