2024. július 27, szombat - Olga

2010. Február 18. 08:00, csütörtök | Helyi
Forrás: Nyugathír

Keserű győri siker Békéscsabán: Görbicz Anita porcsérülést szenvedett!

A Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapata legyőzte ugyan a Békéscsabát bajnoki mérkőzésen, mégsem örülhetett a találkozó után. A győriek kétgólos győzelmet

Az első diagnózis szerint porcsérülése van abban a térdében, amelyet múlt évben műtöttek meg. A tüzetesebb vizsgálatokig nem lehet megmondani, mennyit kell kihagynia, de minden bizonnyal legalább egy hónapig nem számíthat rá a szakmai stáb.

- - -

Az első néhány percben még fej-fej mellett haladtak a csapatok, de öt perc elteltével, 3-2-es győri vezetésnél a Békéscsaba tudott sebességet váltani. Szebbnél szebb gólokat szereztek a csabaiak (az első öt találatukat öt különböző játékos lőtte), és mivel a védekezésük is szokás szerint masszív volt, a 19. percben már 8-4-re vezettek, méghozzá teljesen megérdemelten.

A győrieken látszott, hogy épp két idegenbeli BL-csata között járnak, nem volt igazán lendület a játékukban, de egy-egy kiváló egyéni megoldásnak köszönhetően így is feljöttek 8-7-re, kihasználva, hogy támadásban kisebb hullámvölgybe kerültek a hazaiak.

rdekes módon épp egy emberhátrány, meg Olha Nikolajenko két remek gólja hozta vissza a csabaiak lendületét, így a szünetre már kétgólos előnnyel fordultak. A győrieket azonban ennél sokkal jobban aggasztotta, hogy három perccel a szünet előtt Görbicz Anita fájdalmas arccal kapott a térdéhez, majd könnyek között lebicegett a kispadra, és miután dr. Balogh Péter, az ETO orvosa kicsit vizsgálgatta a lábát, besántikált az öltözőbe, ahonnan már ki sem jött a második félidőre.

Nélküle is egy háromperces, 3-0-s rohammal kezdett és fordított azonban a Győr, miközben a Csabának mindössze három kapufára futotta. 11-14-ről is egyenlítettek azonban a védekezésüket összefogó csabaiak, a fiatal cserekapus, Futaki Hajnalka parádés védéseinek köszönhetően pedig továbbra sem szakadtak le az egyébként elég döcögősen támadó, de néhányszor azért eredményes vendégektől. Sőt, el is léphetett volna Mátéfi Eszter együttese, ha emberelőnyben Nikolajenko hevesen reklamálva nem állíttatja ki magát.

gy azonban 17-17 után ismét csak az ETO lépett el két góllal, de öt perccel a vége előtt ismét egyenlő volt az állás (19-19). Az hajrára azonban összerántotta a védekezését a Győr, és Kovacsics Anikó, Aurelia Bradeanu, valamint Eduarda Amorim találataival bebiztosította a 22-20-as győzelmet.

A mérkőzés után Görbiczet kórházba szállították kivizsgálásra, a helyszínen porcsérülést diagnosztizáltak nála, méghozzá abban a térdében, amelyben a szalagjaival is gondjai adódtak. Elsőre egy hónapos kihagyást jeleztek Görbicz esetében, ami lehet több és kevesebb is, a tüzetes orvosi vizsgálattól függően.

N?I NB I, 18. FORDUL MONDI-BKSCSABAI EL?RE NKSE-GY?RI AUDI ETO KC 20-22 (11-9)
Békéscsaba, 2200 néző. V: Dobrovits, Tájok
BKSCSABA: Tóth Zs. - Bódi 2, NYIKOLAJENKO 9 (3), SZGI, Tóth K. 3, Szekeres 4, Kelemen 2. Cs: FUTAKI, Veress (kapusok), Takács, Kocsis ., Rácz, Cifra, Zsilák. Edző: Mátéfi Eszter
GY?R: Pálinger - Orbán 2, Hornyák 2, SPIRIDON 3, BRADEANU 4, Görbicz 2 (1), Vérten 2. Cs: KOVACSICS 5 (3), AMORIM 2. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2-1. 8. p.: 2-3. 13. p.: 6-3. 19. p.: 8-4. 25. p.: 8-8. 37. p.: 11-14. 51. p.: 17-17. 53. p.: 17-19. 55. p.: 19-19
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4

MESTERMRLEG
Mátéfi Eszter: - Az utóbbi idők legjobb mérkőzését játszottuk. Tudomásul kell venni, hogy a másik oldalon világsztárok játszottak. Ha így küzdöttünk volna az utóbbi időben, akkor nem vesztettünk volna pontokat.
Konkoly Csaba: - rülök, hogy sikerült győzni Békéscsabán. Türelmesen védekeztünk, és ugyanolyan türelmesen támadtunk. A végjátékot jobban bírtuk, mint a hazaiak.

Hamarosan indul a mennyei megyei is

Elkészült a sorsolás a labdarúgó vármegyei első osztályban. A bajnok, de a feljutást nem vállaló Koroncó Kapuváron kezd. A bajnokság 16 csapatosra bővült.

2024. Július 27. 08:15, szombat | Helyi

Életet is menthetnek a zsetonok

Zsetonokat gyűjt a Győrszentiváni Önkéntes Tűzoltó Egyesület.

2024. Július 27. 07:15, szombat | Helyi

Győrzámoly: Kinőtték az iskolát, konténerrel bővülnek

A sok fiatal kiköltöző miatt egyre nagyobb az igény az oktatási intézményre Győrzámolyon.

2024. Július 26. 09:12, péntek | Helyi

Belga sportigazgatója lett az ETO-nak

A bajnokság megkezdése előtt néhány nappal új sportigazgatója lett az ETO NB I-es labdarúgó csapatának. A belga Steven Vanharen korábban az MTK másodedzője is volt.