Hírek
2012. Január 12. 09:30, csütörtök |
Helyi
Forrás: Nyugathír/Kék Duna Rádió
Megduplázódott az influenzás betegek száma Győr-Moson-Sopron megyében
Egyre többen mennek orvoshoz influenzás tünetekkel Győr megyében.
Az elmúlt héten megduplázódott a megbetegedések száma. Közel 12 ezren fordultak meg a háziorvosoknál és 90 főnél jelentkeztek influenzás tünetek. A betegek nagy része 15 és 34 év közötti.
A legtöbb fertőzést Mosonmagyaróvár, Csorna és Kapuvár térségéből jelentették, de járvány továbbra sincs. Az ÁNTSZ arra hívja fel a figyelmet, hogy még mindig nem késő oltatni. A felmérések szerint az előző influenzaszezonhoz képest eddig 20 százalékkal többen igényelték az ingyenes oltóanyagot megyénkben - írja a www.kekduna.hu.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 11. 08:16, vasárnap | Helyi
A hideg idő veszélyeire hívják fel az állatartók figyelmet
Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet – hívta fel a figyelmet az Orpheus Állatvédő Egyesület, amely ajánlásokat is tett az állattartóknak.
2026. Január 11. 08:09, vasárnap | Helyi
Csak óvatosan az utakon
Elszoktak a közlekedők a havazástól.
2026. Január 11. 07:11, vasárnap | Helyi
Győriek is lehetnek az év sportolói
Győrieket is találunk a Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ) által 68. alkalommal kiírt Év sportolója szavazás három esélyese között.
2026. Január 10. 08:21, szombat | Helyi
Ez lesz a Fehér Miklós Emlékgála programja
A Fehér Miklós Emlékgálát 2026. január 11-én, 10 órától rendezik meg a Magvassy Mihály Városi Sportcsarnokban. A belépés egész nap díjtalan.
