Városlista
2025. december 20, szombat - Teofil

Hírek

2018. Október 29. 08:00, hétfő | Belföld

Mosonmagyaróvári fiatalok szerveznek jótékonysági akciót

Mosonmagyaróvári fiatalok szerveznek jótékonysági akciót

November 12-én, hétfőn 18 órától folytatódik a Színészbüfé, Mosonmagyaróváron, a kellemes hangulatú Óvárosi Kávéházban. Ezúttal Vincze Gábor Péter színművész, operaénekes és szinkronhang lesz a vendég.

Csankó Zoltán- Vincze Gábor Péter és Dunai Csenge, a Győri Nemzeti Színház Különös házasság című előadásában. Fotó: Csobay Dániel fotográfus

Az októberi Színészbüfén, a szervezők és Ábrahám Lia és Kettinger Laura egy bejelentéssel fogadták a közönséget.

Elárulták, hogy terveznek egy nagy jótékonysági akciót, színész vendégeik bevonásával. „Azt kértük, minden vendégünktől, hogy ha van kedve csatlakozni a kezdeményezésünkhöz, akkor hozzon egy számára kedves könyvet, amelybe írjon pár sort és írja is alá azt, így lesznek ezek a művek, a piaci értékükön túl felbecsülhetetlen eszmei értékkel bíró darabok. Majd az utolsó színészbüfék egyikén vagy az internetes oldalunk, -erről még folynak az egyeztetések-, fogjuk ezeket a könyveket elárverezni s a bevételből olyan gyerekeket fogunk elvinni színházba, akik egyébként nem juthatnának el.” - mesélik a fiatal szervezők.

Az októberi meghívott: Kolnai Kovács Gergely is csatlakozott a kezdeményezéshez, Dosztojevszki: Félkegyelmű című művével, amit ezzel az ajánlással látott el : „Fontos nekem ez a könyv, mert a szerelem legönzetlenebb formáját volt szerencsém megismerni általa. Sokat tanultam Miskin hercegtől..."

Szerkesztette: Csobay Dániel

Fotók: Csobay Dániel fotográfus

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 19. 07:33, péntek | Belföld

A NAV közzétette az ünnepek alatti ügyfélfogadás időpontját

2025. December 19. 07:28, péntek | Belföld

Nagy István szerint felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné

Felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné, és azt Ukrajnának adná, emellett az élelmezésbiztonságot is veszélyeztetné - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra feltöltött csütörtöki videóüzenetében.

2025. December 19. 07:27, péntek | Belföld

Orbán Viktor: az orosz vagyon felhasználását sikerült megakadályozni

A befagyasztott orosz vagyon felhasználása Ukrajna céljaira hadüzenetként értelmezhető, azonnal belerántott volna bennünket egy háborúba, ettől sikerült megóvni magunkat, ez egy nagyszerű siker