2024. július 29, hétfő - Márta

2017. Március 02. 08:29, csütörtök | Helyi
Forrás: mti

Női kézilabda NB I - Döntetlen a Ferencváros-Győr rangadón

A Ferencváros házigazdaként 28-28-as döntetlent játszott a címvédő és listavezető Győr csapatával a női kézilabda NB I szerdai rangadóján.

A győrieknek ez volt az első pontvesztésük a bajnokságban.

Eredmény:
FTC-Rail Cargo Hungaria - Győri Audi ETO KC 28-28 (13-14)

A legeredményesebb játékosok: Schatzl 10, Zácsik, Snelder 4-4, illetve Mörk 8, Broch 7, Amorim 5

Mindkét csapat feszülten kezdte a rangadót, a nyolcadik percben még csak 1-1 volt az állás. A folytatásban egy ideig szintén felváltva estek a gólok, Schatzl Nadine eredményességének köszönhetően jól tartották magukat a fővárosiak, de Yvette Broch vezérletével ellépett a címvédő Győr (7-10).
Az FTC ekkor nem tudta megismételni a Bajnokok Ligája-meccseken látott hatékony védekezését és kapusteljesítményét, ezért a vendégek egy ideig őrizték előnyüket, de az első félidő hajrájában gyorsabb, pontosabb támadójátékuknak köszönhetően felzárkóztak a hazaiak (13-14).
A szünet után négy perc alatt visszaállította a korábbi különbséget a Győr (13-17), majd Eduarda Amorim találataival magabiztosan őrizte előnyét. A kiváló iramú folytatásban Bíró Blanka bravúros védéseket mutatott be a Ferencváros kapujában, ezt kihasználva csapata ismét felzárkózott (24-25), sőt - mivel a győriek több mint tíz percig nem dobtak gólt - a vendégek időkérése után Szucsánszki Zita és Zácsik Szandra irányításával fordítottak is (26-25).
A hajrában a győri Kiss Éva is kiváló védésekkel segítette együttesét, fél perccel a vége előtt Amorim egyenlített, ezzel beállította a végeredményt (28-28).

Ilyen meglepetésre nem számítottunk

A Hanyi nyár bevételét a farádi Vöröskeresztes Alapszervezet kapta.

2024. Július 29. 08:16, hétfő | Helyi

Nem csak nekünk, a kutyának és a macskának is kell útlevél külföldre utazáskor

2004 óta kedvencünk is csak érvényes okmányokkal utazhat külföldre.

2024. Július 29. 07:12, hétfő | Helyi

Az infláció a földhivatali ügyeinket is utolérte

Hatvan százalékkal emelkednek a földhivatali ügyintézési díjak július végétől.

2024. Július 28. 09:14, vasárnap | Helyi

Nagycenki iskola: „Ilyen mértékű gyűlölet hogyan alakulhatott ki”?

Munkáltatói egyeztető megbeszélést tartottak a nagycenki iskolában kialakult helyzet rendezése érdekében.