Hírek
2011. November 01. 07:30, kedd |
Helyi
Forrás: MTI
Rég várt szabályozás: Nyúl mentesül a dombvidék vizének kártételeitől
Megoldották a vízelvezetési gondokat a Sárkánylyuk-vízmosásrendszer legkritikusabb szakaszain a Győr-Moson-Sopron megyei Nyúl községben, így a település mentesül a dombvidékről lezúduló víz kártételeitől.
Közép-Európa egyik legnagyobb, védett, természetes vízmosásának uniós támogatással megvalósított szabályozása 161 millió forintba került. A beruházási összeg 85 százalékát a Nyugat-dunántúli Operatív Program keretében uniós támogatásként nyerte el az önkormányzat, a többit önrészként maga állta - mondta Schmiedt Henrik polgármester a projektzárás alkalmából.
A fejlesztés során több mint egy kilométeren vízelvezető burkolatot építettek. A község hegyvidéki területére vezető, helyenként húsz-harminc méter magas, meredek löszfallal szegélyezett út mentén pedig ötszázötven méter hosszan terméskőtámfalat emeltek, hogy megakadályozzák a löszfal rongálódását, esetleges omlását. Ezáltal mérséklődik a Szurdiknak nevezett út környezetében lévő lakóingatlanok veszélyeztetettsége - mutatott rá a polgármester.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 17. 08:29, péntek | Helyi
Új autó segíti a győri Család- és Gyermekjóléti Központ munkáját
Új autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ.
2026. Július 17. 08:06, péntek | Helyi
Kommentár nélkül: Egy nyári délelőtt Győr belvárosában
Operatőr kollégánk, Tóth Bálint, kedden délelőtt felkapta kameráját, és tett egy kört Győr belvárosában. Máris mutatjuk, mit látott.
2026. Július 17. 07:10, péntek | Helyi
Agresszív drogosok balhézása miatt erősíti biztonságát az egyetem
Erősíti a biztonságot az egyetem, mert a győri campus előtt agresszív társaság kezdett megjelenni, feltehetően drog hatása alatt okoznak botrányt és riadalmat.
2026. Július 16. 08:21, csütörtök | Helyi
Változik a Dunakapu téri piac helyszíne
Július 18-án, szombaton rendezvény miatt a Dunakapu téri piac ideiglenesen a Tarcsay Vilmos utca 1–3. szám alatti parkolóban (a piac korábbi helyszínén) várja a vásárlókat.
