Városlista
2026. július 17, péntek - Endre, Elek

Hírek

2026. Május 08. 07:05, péntek | Helyi

Szeretné esti túrán hallgatni a fülemüléket?

Szeretné esti túrán hallgatni a fülemüléket?

Különleges, felejthetetlen élmény lesz ez annak, aki szereti az éjszakai madárdalt, az MME nevű országos egyesület helyi csoportja esti túrákat szervez többek között Győrszemerére, Mecsérre, Győr-Pinnyédre.

A Magyar Madártani Természetvédelmi Egyesület (MME) Kisalföldi Csoport idén tavasszal is izgalmas, természetközeli programokkal várja az érdeklődőket a térség több pontján. A „Fülemülék éjszakája” események során szakértők vezetésével ismerkedhetünk meg az esti madárvilág hangjaival, míg a „Madarak és fák napja” alkalmából családbarát programok, bemutatók és interaktív foglalkozások színesítik a kínálatot – adja hírül a gyor.hu.

Május 8-án (pénteken) két helyszínen is csatlakozhatunk az esti túrákhoz.
Győrszemerén (Szőlőhegy) 16:30-tól indul a program a Faludy György Közösségi Ház parkolójától, ahol túra és madárhang-hallgatás várja a résztvevőket.
Mecséren, a Mosoni-Duna partján 18:00 órától kezdődik a program a híd melletti stégnél. Itt a madárhangos séta mellett orchideák megfigyelése, valamint természetfotós és rajzos kiállítás is része a programnak. A túra várhatóan 2–2,5 órás.

A programsorozat május 9-én (szombaton) Győr-Pinnyéden folytatódik: 16:30-tól a szivattyútelepnél találkoznak a résztvevők, ahol madárhanghallgatás és egy játékos, madaras kvíz is színesíti az estét.

Szintén május 9-én, 14:00 órától a pannonhalmi arborétumban várják a családokat és természetkedvelőket. A program során séta az arborétumban, madárgyűrűzés, odúellenőrzés és gyermekfoglalkozások is lesznek. A találkozó 13:45-től a vár felőli bejáratnál, de később is lehet csatlakozni; a bázishely az arborétum alján található pavilonnál lesz.

A programok minden korosztály számára nyitottak, a szervezők várnak minden érdeklődőt.

(Kép: Pexels)

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 17. 08:29, péntek | Helyi

Új autó segíti a győri Család- és Gyermekjóléti Központ munkáját

Új autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ.

2026. Július 17. 08:06, péntek | Helyi

Kommentár nélkül: Egy nyári délelőtt Győr belvárosában

Operatőr kollégánk, Tóth Bálint, kedden délelőtt felkapta kameráját, és tett egy kört Győr belvárosában. Máris mutatjuk, mit látott.

2026. Július 17. 07:10, péntek | Helyi

Agresszív drogosok balhézása miatt erősíti biztonságát az egyetem

Erősíti a biztonságot az egyetem, mert a győri campus előtt agresszív társaság kezdett megjelenni, feltehetően drog hatása alatt okoznak botrányt és riadalmat.

2026. Július 16. 08:21, csütörtök | Helyi

Változik a Dunakapu téri piac helyszíne

Július 18-án, szombaton rendezvény miatt a Dunakapu téri piac ideiglenesen a Tarcsay Vilmos utca 1–3. szám alatti parkolóban (a piac korábbi helyszínén) várja a vásárlókat.