Hírek
2025. Július 29. 08:09, kedd | Helyi
Tizenegy magyar induló a győri jet-ski Eb-n és junior vb-n
Tizenegy magyar versenyző indul a jet-ski Európa-bajnokság harmadik állomásán és a junior világbajnoki futamon, amelyekre Győrzámolyban kerül sor a héten csütörtöktől vasárnapig.
A szervezők tájékoztatása szerint a világ legjobbjai álló (ski) és ülő (runabout) kategóriákban csapnak össze. A megnyitót Győr belvárosában, a Mosoni-Duna vízfelületén tartják.
"A jet-ski Európa-bajnoki futam és a junior világbajnokság nem csupán a sportág ünnepe, hanem egy valódi nyári fesztivál is. Teljesen ingyenes rendezvényről van szó, amit családbarát programokkal teszünk még vonzóbbá: a legkisebbeket vízicsúszda, légvár és animáció várja, a felnőtteket koncertek, gasztrosátrak, miközben a vízen a világ legjobbjai versenyeznek. A jet-ski látványos, gyors, technikás – és élmény nézőként is"
– mondta Várkonyi Bálint, a Magyar Jet-Ski Szövetség főtitkára.
A négy fordulóból álló kontinensviadal Lengyelországban kezdődött és Portugáliában folytatódott, az utolsó állomás Franciaországban lesz. A magyar futamra több mint 25 ország sportolói érkeznek, a hazai válogatottat pedig többek között osztrák és szlovák versenyzők is erősítik magyar licenccel.
A magyar felnőtt válogatott tagjai: Kevin Reiterer (osztrák, ski GP1), Jászai Csongor (ski GP2, GP3), Markus Erlach (osztrák, ski GP4), Tomaz Kete (szlovén, ski GP1), Simon Gergő (ski GP3), Kasza György (runabout GP1, GP2), Kacor Levente (runabout GP1, GP2), Major Sándor (runabout/veterán GP1), Major Marcell (runabout GP2), Cseke Mercédesz (runabout/női GP4), Galgavölgyi Milán (runabout GP1, GP2), Rátkai Péter (ski GP3)
A junior világbajnokság magyar indulói: Leo Kete (szlovén, ski/junior GP3.3), Marvin Bohuslav (szlovák, ski/junior GP3.3), Rátkai Milán (ski/junior GP3.3), Bíró Santos Noam (ski/junior GP3.2)
(Forrás: mti, illusztráció: pexels)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi
Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!
A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.
2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi
Három alpolgármestere van már Pintér Bencének
Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.
2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi
Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között
Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.
2026. Június 25. 08:23, csütörtök | Helyi
Labdarúgó NB I – Angyalföldön kezd a bajnok ETO
A bajnok ETO az élvonalba visszajutott Vasas otthonában kezdi a labdarúgó OTP Bank Liga 2026-27-es idényét.
