Hírek
2012. Május 20. 07:03, vasárnap |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Több mint egymillió adóbevallást még várnak
Több mint egymillióan nem nyújtották még be szombatig a 2011. évi szja-bevallásukat. A határidő május 21-én, hétfő éjfélkor jár le – hívja fel a figyelmet a NAV MTI-hez eljuttatott szombati közleménye.
Az adóhatóság az idén mintegy 4,5 millió szja-bevallást vár az adózóktól.
Emlékeztetnek: május 21-ig lehet rendelkezni a személyi jövedelemadó 1+1 százalékáról is. Ha a magánszemély már benyújtotta a bevallását, és ahhoz rendelkező nyilatkozatot nem csatolt, lehetősége van arra, hogy a határidőig a bevallásától függetlenül rendelkezzen az 1+1 százalékról. A rendelkező nyilatkozaton fel kell tüntetni a civil szervezet adószámát, illetve az egyház, költségvetési előirányzat technikai számát, és a rendelkezést zárt – a rendelkező magánszemély adóazonosító jelével ellátott – borítékban elhelyezve postán vagy személyesen lehet eljuttatni az adóhatósághoz.
Ugyancsak május 21-ig kell megfizetni a bevallásban megállapított pótlólagos személyi jövedelemadót. Azok a magánszemélyek, akiknek fizetési kötelezettségük nem haladja meg a 100 ezer forintot, ám azt egy összegben nem tudják teljesíteni, – a bevalláson feltüntetve – az idén is élhetnek a legfeljebb 4 havi pótlékmentes részletfizetés lehetőségével.
Fontos változás azonban, hogy az idén az első részletet a bevallás benyújtásának határidejéig, 2012. május 21-ig meg kell fizetni – figyelmeztet a NAV.
Az esetleges tartozását a magánszemély belföldi bankszámlájáról történő átutalással, az adóhatóság kijelölt ügyfélszolgálatain bankkártyás fizetéssel és postai készpénz-átutalási megbízással is teljesítheti. Postai átutaláshoz csekket a Nemzeti Adó- és Vámhivatal ügyfélszolgálatain lehet igényelni.
A NAV arra is felhívja a figyelmet, hogy a munkaviszony évközi megszüntetésekor kiállított adatlap, valamint a különböző kifizetőktől kapott igazolások nem pótolják az adóbevallást, továbbá hogy az ellátásban részesülő álláskeresőknek is bevallást kell készíteniük.
Akik az utolsó napokra halasztották a bevallások elkészítését, azoknak segítséget nyújthat a Nemzeti Adó- és Vámhivatal honlapján elérhető két kisfilm is – áll az adóhatóság közleményében.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 29. 08:58, szombat | Belföld
Külügyi szóvivő : Nincs magyar érintettje a thaiföldi földrengésnek
A jelenleg rendelkezésre álló információk alapján nincsen magyar érintettje a thaiföldi földrengésnek - nyilatkozta a Külgazdasági és Külügyminisztérium szóvivője az MTI-nek pénteken.
2025. Március 28. 07:56, péntek | Belföld
Gazdaság: Máris csökkentette idei várakozásait a jegybank
Februárban elérte az infláció a csúcsát, 2025-ben átlagosan 4,5-5,1 százalék között lesz a fogyasztói árak növekedése, és 2026 elején mérséklődik ismét a jegybanki toleranciasávba
2025. Március 28. 07:55, péntek | Belföld
Agrometeorológia: folytatódott a talajok feltöltődése
Az elmúlt héten csökkent a csapadékhiány, még pár napig folytatódik a talajok feltöltődése, majd szárazabb időszak kezdődik - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2025. Március 28. 07:47, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: kiegészítő nyugdíjemelésre lehet szükség novemberben
A kormány 4,5 százalékos inflációval számol, így novemberben mintegy 1,3 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésre lehet szükség - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.