Hírek
2021. December 25. 11:25, szombat | Helyi
Vigyázzunk a konyhákban! A legtöbb lakástűz ott keletkezik
A lakástüzek gyakran keletkeznek a konyhában.
Súlyos következményekkel járhat, ha a tűzhelyen felejtett zsiradék túlhevül és meggyullad. Egy-egy ilyen eset alapvetően az emberi figyelmetlenségre, gondatlanságra vezethető vissza, ezért főzés-sütés közben figyeljünk oda! – írj a Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság.
Legutóbb hétfő délután riasztották ilyen esethez a város hivatásos tűzoltóit Győrben a Mónus Illés utcában. A tűzhelyen felejtett étel égett, amit a tűzoltók gyorsan eloltottak. A tűz nem terjedt át a lakás többi berendezési tárgyaira, azonban akkora füst keletkezett, hogy az ingatlan két lakóját füstmérgezés gyanújával vitték kórházba.
Fontos tehát, hogy legyünk körültekintőek, figyeljünk környezetünkre, hiszen a tűzhelyre feltett étel is tüzet okozhat. Gondatlansággal értéktárgyakat, ingatlanokat, de főképp saját és mások testi épségét, életét is veszélyeztethetjük.
A legtöbb tűzeset nyílt láng használatára, fűtési rendellenességre, főzésre, elektromos hibára vagy dohányzásra vezethető vissza, pedig ezek mindegyike megelőzhető lenne egy füstérzékelővel és egy kis odafigyeléssel. A lakástüzek többségénél nem a tűz okoz sérülést, hanem a felszabaduló füst vezet füstmérgezéshez, rosszabb esetben halálhoz.
Mindez megelőzhető, ha a lakásban füstérzékelőt helyezünk el, amely hangos sípolásával felhívja az ember figyelmét a veszélyre.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi
Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!
A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.
2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi
Három alpolgármestere van már Pintér Bencének
Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.
2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi
Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között
Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.
2026. Június 25. 08:23, csütörtök | Helyi
Labdarúgó NB I – Angyalföldön kezd a bajnok ETO
A bajnok ETO az élvonalba visszajutott Vasas otthonában kezdi a labdarúgó OTP Bank Liga 2026-27-es idényét.
