Hírek
2026. Március 10. 07:05, kedd | Helyi
Vírusok a tél végén – Mi kering most leggyakrabban?
A tél végi, kora tavaszi időszak kedvez a légúti vírusok terjedésének. A hőmérséklet-ingadozás, a zárt terekben töltött hosszabb idő és a közösségi érintkezések mind hozzájárulnak a fertőzések számának emelkedéséhez.
Milyen vírusok a leggyakoribbak most?
A Petz-kórház adott ki érdekes anyagot, mutatjuk is.
Ezek a vírusok a leggyakoribban a mostani időszakban:
- Influenza – Az influenzavírusok ilyenkor könnyen terjednek, és hirtelen kezdődő, magas lázzal, izomfájdalommal, elesettséggel járhatnak. Idősek, krónikus betegek és várandósok esetében súlyosabb szövődmények is kialakulhatnak.
- Koronavírus-fertőzés (COVID–19) – A SARS-CoV-2 továbbra is jelen van, jellemzően enyhébb formában, de veszélyeztetett csoportoknál még okozhat súlyosabb megbetegedést.
- RSV (respiratory syncytial vírus) – Különösen csecsemők és idősek esetében okozhat alsó légúti tüneteket, hörghurutot vagy tüdőgyulladást.
- Norovírus – A közösségekben gyorsan terjedő, hányással, hasmenéssel járó gyomor-bélrendszeri fertőzések egyik leggyakoribb kórokozója.
Miért vagyunk fogékonyabbak ilyenkor?
A hideg levegő hatására a légutak nyálkahártyájának védekezőképessége csökkenhet, a kevesebb napfény és a szezonális vitaminhiány pedig az immunrendszer működésére is hatással lehet. Emellett a zárt, kevésbé szellőztetett terekben a vírusok könnyebben terjednek cseppfertőzéssel.
Mit tehetünk a megelőzés érdekében?
- Gyakori, alapos kézmosás.
- Rendszeres szellőztetés.
- Betegen közösség kerülése.
- Krónikus betegség esetén fokozott odafigyelés.
- Ajánlott védőoltások igénybevétele.
Fontos különbséget tenni vírusos és bakteriális fertőzés között: az antibiotikum nem hatásos vírusok ellen, alkalmazása kizárólag orvosi javaslatra indokolt.
Amennyiben magas láz, nehézlégzés, mellkasi fájdalom, kiszáradás jelei vagy tartósan fennálló tünetek jelentkeznek, javasolt orvosi vizsgálat.
(Fotó, forrás: Petz-kórház)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi
Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!
A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.
2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi
Három alpolgármestere van már Pintér Bencének
Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.
2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi
Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között
Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.
2026. Június 25. 08:23, csütörtök | Helyi
Labdarúgó NB I – Angyalföldön kezd a bajnok ETO
A bajnok ETO az élvonalba visszajutott Vasas otthonában kezdi a labdarúgó OTP Bank Liga 2026-27-es idényét.
