Hírek
2011. November 03. 08:20, csütörtök |
Helyi
Forrás: Nyugathír
Wellness-beruházások megyénkben az Új Széchenyi Terv támogatásával
Győr-Moson-Sopron megyében is turistacsalogatónak szánt fejlesztések sorával húzzák szét a szezont az idegenforgalmi központok tulajdonosai.
Az Új Széchenyi Terv támogatásával megvalósuló programok a remények szerint segítenek elmozdulni a válság okozta mélypontról - írja a Napi.hu.
A Nyugat-dunántúli Régióban is több pályázó nyert az ÚSZT keretére pályázók közül vissza nem térítendő támogatást turisztikai létesítmény fejlesztéséhez. Közéjük tartozik a négycsillagos soproni Best Western Pannonia Med Hotel is, ahol idén májusban már el is indultak a bővítési és felújítási munkálatok. A beruházás teljes költsége 388 millió forint, melyhez 155 milliós uniós forrást nyertek. A munkálatok során a 120 éves, patinás szálloda tetőparkkal és terasszal bővül, de sor kerül a wellnessrészleg bővítésére, a hotelszobák teljes minőségi felújítására, energiatakarékos berendezések és korszerű informatikai rendszer telepítésére is. A szálloda fő profilja a konferenciaturizmus, így a tervek között szerepel, hogy a jelenlegi 62 darabos szobakapacitást 100-ra bővítik. Emellett - a több lábon állás érdekében - erősödik majd a szálloda családi jellege is: ennek elősegítésére újabb családi apartmanokat, játék- és pihenőszobát alakítanak ki, de bővül a fitnesz-wellness szolgáltatások köre és emelkedik majd színvonaluk is. Az üzleti vendégkör részére üzleti apartmanokat hoznak létre, és további, új, modern sport- és szabadidős szolgáltatásokat vezetnek be. A fejlesztések teljeskörűen 2013 májusára fejeződnek be.
A szigetközi Dunakilitiben működő Diamont Hotel is az ÚSZT-pályázatok nyertesei közé tartozik. A vissza nem térítendő uniós támogatással - összege 72 millió forint - jelentős ingatlan- és szolgáltatásbővítést valósítanak meg. Az idén májusban már elkezdett munkálatok során - amelynek tervezett összköltsége 181 millió forint, míg elszámolható teljes összköltsége 144 millió - a létesítményben ez év végéig növelik és felújítják a fürdő épületét, melyben egy új gyermekmedence és élménymedence is épül, finn szaunával, beltéri jakuzzival és kültéri fürdőrésszel. A belső bővítéssel a jövőben nemcsak a tavasztól őszig terjedő időszakban, hanem egész évben tudja majd fogadni a hotel a vendégeket, a szolgáltatások minőségének javításával és körének szélesítésével pedig korszerű, komplex szolgáltatást tud nyújtani a vendégeknek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 06. 08:24, hétfő | Helyi
Az idény végén befejezi pályafutását Nathalie Hagman, a Győri ETO kézilabdázója
Az évad befejeztével távozik a Bajnokok Ligájában és a magyar bajnokságban is címvédő Győri Audi ETO KC kézilabdacsapatától a svéd válogatott Nathalie Hagman, aki egyúttal felhagy aktív sportolói pályafutásával is.
2026. Április 06. 08:21, hétfő | Helyi
A Magyar Kétfarkú Kutya Párt is a szavazásra buzdít
Legyen minden jobb – ezzel a szlogennel készíti a programjait a Magyar kétfarkú Kutya Párt, amely azt ígéri az idei választáson, hogy embert juttat a parlamentbe.
2026. Április 06. 07:08, hétfő | Helyi
MÁV: április 7-étől jelentős változások a győri fővonalon!
Újabb üteméhez érkezik a Déli-Körvasút építése, így április 7-étől várhatóan 2027-ig Budapest-Kelenföld és Ferencváros között jellemzően csak egy vágányon közlekednek majd a vonatok.
2026. Április 05. 08:24, vasárnap | Helyi
Győri fiatalok a válogatottban
A rangos Multi Nations Youth Swim Meet válogatott versenyen öt győri fiatal képviselte Magyarországot, ami önmagában is komoly elismerés. 2 arany, 1 ezüst, 4 bronzérem a mérleg.
