Hírek
2016. Október 25. 05:00, kedd | Sport
A fejelés befolyásolja a futballisták agyműködését és memóriáját
A focilabdába fejelés hatással van a futballjátékosok agyi funkcióira és memóriájára. Skót tudósok kutatásai szerint apró, de jelentős változás következik be a játékosok agyában,
2016. Október 22. 06:00, szombat | Külföld
A zikavírus kutatásaira hagyott jóvá támogatást az EU
A zikavírus elleni küzdelmet szolgáló kutatások támogatására 45 millió eurós (mintegy 14 milliárd forint) hozzájárulást hagyott jóvá az Európai Bizottság pénteken.
2016. Október 19. 05:10, szerda | Életmód
Az erszényes ördög anyateje legyőzheti a szuperbaktériumokat
Az erszényes ördög (tasmán ördög) anyateje segíthet az antibiotikumoknak ellenálló, halálos szuperbaktériumok elleni harcban ausztrál kutatók szerint.
2016. Szeptember 21. 13:30, szerda | Életmód
A lépésszámláló viselése nem növeli a fogyás esélyét egy kutatás szerint
A lépésszámláló vagy aktivitásmérő eszközök viselése nem növeli az egészséges testsúly elérésének esélyét egy hosszú távú, nagy létszámú amerikai kutatás szerint - írta a BBC hírportálja.
2016. Szeptember 15. 10:06, csütörtök | Életmód
A \"szuperöregek\" agyának bizonyos részei megőrzik fiatalságukat
A \"szuperöregek\", vagyis az idős koruk ellenére fiatalokat megszégyenítő memóriával rendelkező emberek agyának bizonyos részei megőrzik fiatalságukat a kor előrehaladtával - állapították meg amerikai kutatók.
2016. Szeptember 13. 07:33, kedd | Külföld
Először figyelték meg kutatók, miként károsítja a magzat agyát a zikavírus
Először figyelték meg és dokumentálták kutatók, hogy miként károsítja a magzat agyát a zikavírus egy olyan emsemakákó-magzatban, amelynek anyját zikavírussal fertőzték meg.
2016. Szeptember 09. 11:07, péntek | Életmód
A memória működésének egy fontos elemét fedezték fel magyar kutatók
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) és a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) közös kutatócsoportjának sikerült azonosítania azt az agyterületet,
2016. Augusztus 09. 12:52, kedd | Életmód
Három halálos kór ellen is hatásos lehet egy új szer
Három halálos betegség, az afrikai álomkór, a Chagas-kór és a leishmaniasis ellen lehet hatásos egy új szer az állatokon végzett tesztek alapján - tudósított a BBC.
2016. Augusztus 05. 09:20, péntek | Életmód
A középkorú túlsúlyos emberek agya tíz évvel idősebb a soványokénál
Feltűnően kisebb a túlsúlyos középkorú emberek agyának fehérállománya az azonos korcsoportú soványokéhoz viszonyítva - derítették ki a Cambridge-i Egyetem kutatói, akik kiszámolták, a különbség azt jelenti hogy, a túlsúlyos embere
2016. Június 29. 07:44, szerda | Bulvár
Kilenc díjat nyert a demenciakutatást segítő játék
Kilenc díjat nyert a Sea Hero Quest elnevezésű, demenciakutatást segítő mobiljáték a Cannes-i Nemzetközi Kreativitási Fesztiválon (Cannes Lions International Festival of Creativity).
2016. Június 23. 07:52, csütörtök | Életmód
Az eddigi legrészletesebben tárták fel a vastagbélrák genetikai okait brit kutatók
Az eddigi legrészletesebben tárták fel a vastagbélrák genetikai okait brit kutatók több mint ezer vastagbélrákos beteg génjeinek vizsgálatával.
2016. Június 21. 07:42, kedd | Életmód
Egy csontritkulás elleni gyógyszer segíthet a mellrák megelőzésében
Ausztrál kutatók felfedezték, hogy egy csontritkulást kezelő gyógyszer ígéretes lehet a mellrák megelőzésében a BRCA1 génmutációt hordozó nők esetében.
2016. Június 07. 11:35, kedd | Életmód
A 15 évig tartó hormonkezelés jelentősen csökkenti a mellrák kockázatát
Egy új, \"nagy horderejűnek\" tartott amerikai kutatás szerint a hormongyógyszerekkel mintegy 15 évig kezelt nőknél jelentősen csökkent a mellrák kiújulásának kockázata.