Hírek
2016. Január 17. 06:00, vasárnap | Külföld
Genetikai tényező is hozzájárulhat egy nemzet boldogságához
A magukat legboldogabbnak tartó nemzetek polgárai sajátságos genetikai tényezőjűek: DNS-ük nagyobb valószínűséggel tartalmaz egy jellegzetes allélt, amely az örömérzékelésben és a fájdalom csökkentésében játszik szerepet
2015. Október 01. 13:07, csütörtök | Külföld
Új módszert dolgoztak ki a rákot okozó genetikai mutációk beazonosítására
Újfajta technológiát, \"genomszerkesztési módszert\" dolgozott ki egy nemzetközi kutatócsapat a daganatos betegségeket okozó genetikai mutációk pontos beazonosítására
2013. Január 21. 16:09, hétfő | Belföld
A négyes DNS-spirál felfedezése áttörést jelenthet a rákgyógyászatban
Áttörést jelenthet a rákgyógyászatban a Cambridge-i Egyetem kutatóinak felfedezése, akik az emberi sejtekben négyes DNS-spirált mutattak ki.
2012. Május 09. 07:11, szerda | Belföld
Honnan származnak a lovak? - megoldódott a rejtély
Egy genetikai tanulmány azt mutatja: a lovakat először hatezer évvel ezelőtt háziasították Ukrajna mezőin. A háziállatok ezt követően elterjedtek Európában és Ázsiában, vad kancákkal keveredve.
2012. Április 05. 14:11, csütörtök | Belföld
Új hüllőfajtákra bukkantak
Negyven új kígyó-, gekkó- és egyéb gyíkfajt sikerült meghatároznia annak a nemzetközi kutatócsoportnak...
2012. Február 21. 14:01, kedd | Belföld
Őssejtből készítenének hamburgert
Holland kutatók egy kanadai konferencián mutatták be új módszerüket, aminek köszönhetően őszre elkészülhet az a hamburger, amelyben a húst őssejtekből kitenyésztett izomszövet alkotja - tájékoztat a Fox News.
2012. Január 12. 13:01, csütörtök | Belföld
Reményt keltő felfedezés a rákdiagnosztikában
Amerikai kutatók szerdai bejelentése szerint megtalálták az első genetikai mutációt, amely a prosztatarák egyik örökletes formájához köthető: az eredmény reményt nyújthat a betegség korai diagnózisára.
2011. Október 24. 07:41, hétfő | Belföld
Közel állunk az egerekhez, de az a kis különbség sokat számít
Osztrák kutatók felfedezése alapján egyetlen fehérjén múlik, hogy az emberi agy őssejtjei lényegesen több idegsejtet termelnek, mint az egér agyában lévők.
2011. Október 14. 07:45, péntek | Belföld
Egyesítették az orvostudomány két 'Szent Grálját'
A tudósok bejelentették, hogy első alkalommal sikerült embereket egyidejűleg génterápiával és őssejtterápiával is kezelni - vagyis egyesíteni az orvostudomány két 'Szent Gráljának' tartott technológiát.
2011. Szeptember 29. 07:41, csütörtök | Belföld
Fluoreszkáló baktériummal kódolnak titkos üzeneteket
A tudósok olyan fluoreszkáló baktériumokat fejlesztettek ki, amelyek segíthetnek titkos üzenetek kódolásában és dekódolásában. A feltalálók szerint így a mikroszkopikus élőlények élő láthatatlan tintaként működnek.